Jak wybrać rękawice narciarskie?

Bartek M. Luty 15, 2022 Możliwość komentowania Jak wybrać rękawice narciarskie? została wyłączona
Jak wybrać rękawice narciarskie?


Rękawice to jeden z podstawowych elementów narciarskiego wyposażenia. Ważne są nie tylko przy bardzo niskich temperaturach. Dbają również o nasze bezpieczeństwo na stokach. Na jakie rękawiczki narciarskie ostatecznie się zdecydować?

Rękawiczki narciarskie – liczy się materiał

Materiał wykonania ma kluczowe znaczenie jeśli weźmiemy pod uwagę ochronę przed chłodem i urazami. Powinien być przede wszystkim odporny na przemakanie. Wilgoć powoduje, że organizm wychładza się znacznie szybciej, a w końcu niemal każdy upadek kończy się kontaktem dłoni z mokrym i zimnym podłożem. To szczególnie ważne przy obecnych warunkach na stokach, kiedy nie tylko pod koniec zimy, śnieg szybko topnieje. Poza materiałem istotna jest także warstwa ociepliny i sposób szycia rękawic.

Istotna jest także potliwość naszego ciała, która, chociaż jest normalna w czasie narciarskiej aktywności, może utrudniać prawidłowe działanie rękawiczek narciarskich. Tutaj także ogromne znaczenie będzie miał materiał wykonania rękawic. Zwykle sam w sobie jest on po prostu przewiewny, a rękawice lepszej jakości często wyposażone są w dodatkowe membrany odprowadzające pot z powrotem do skóry, co powoduje, że nie wsiąka on w materiał.

Przykładami materiałów o wysokiej oddychalności i wodoodporności są z pewnością poliester i poliuretan. Warto więc szukać rękawiczek narciarskich z tych właśnie materiałów.

Pięcio– czy jednopalczaste? Jakie rękawice wybrać?

Pięciopalczaste rękawiczki narciarskie są z pewnością najbardziej powszechne. Zapewniają wygodę i indywidualną ochronę dla każdego z palców. Możliwość odseparowania każdego palca ma też znaczenie dla narciarzy szlifujących formę. Tego typu rękawice dają możliwość bardziej precyzyjnego wykonywania ruchów i stabilniejszego trzymania oraz manewrowania kijkami. Szeroki wybór rękawic pięciopalczastych znajdziesz na: https://skiracecenter.pl/23-rekawice-narciarskie.

Do jazdy na snowboardzie, ale także dla dzieci najlepszym rozwiązaniem będą rękawice jednopalczaste. Ograniczają one możliwości ruchowe, ale palce stykające się ze sobą niejako dzielą się swoją ciepłotą, przez co trudniej o wychłodzenie. Ma to duże znaczenie także w miejscach o bardzo niskich temperaturach. Sklep narciarski skiracecenter.pl w swojej ofercie ma szeroki wybór rękawiczek narciarskich jedno– i pięciopalczastych dla kobiet, mężczyzn i dzieci, dostępne w przeróżnych wzorach i kolorach.

Praktyczne udogodnienia rękawic narciarskich

Profesjonalne rękawice narciarskie to coś więcej niż ochrona. Warto w nie zainwestować także ze względu na dodatkowe detale, które mogą wynieść wygodę na zupełnie inny poziom. Przy zakupie rękawic warto zwrócić uwagę na:

  • regulowane zapięcie – przydaje się nie tylko w przypadku osób o niestandardowym rozmiarze dłoni. Jest to praktyczny dodatek, który ułatwia ścisłe dopasowanie rękawiczek narciarskich do dłoni, a więc także lepszą ochronę przed chłodem i wilgocią;
  • klipsy – prosty patent, który umożliwia sprawne połączenie ze sobą dwóch rękawic, aby nie zgubić jednej z nich;
  • powłoka antypoślizgowa – z pewnością warta jest uwagi narciarzy, którzy lubią rozwijać na stokach duże prędkości. Jej dodatek powoduje bardziej stabilny uchwyt kijków;
  • przedłużony mankiet – ułatwia schowanie rękawiczek narciarskich pod rękawem, co zwiększa ochronę przed wilgocią i chłodem.

Oczywiście, każdy narciarz obędzie się bez tych udogodnień, ale wygoda jest podstawą nie tylko dobrej zabawy, lecz także szlifowania swoich umiejętności, co jest istotne zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów, którzy z zimowych zjazdów czerpią nie mniej przyjemności. Dokładnie dlatego warto choćby rozważyć inwestycję w profesjonalne rękawice narciarskie.

Sprawdź także, czy warto kupować kask narciarski online -> https://tojafacet.pl/czy-warto-kupowac-kask-narciarski-online/

Comments are closed.

Inline
Inline