Wydajny trening bez wychodzenia z domu

Redakcja Listopad 5, 2019 Możliwość komentowania Wydajny trening bez wychodzenia z domu została wyłączona


Chcesz zadbać o formę, jednak na siłownię nie jest Ci po drodze? Wcale nie musisz rezygnować z ćwiczeń – wydajny trening możesz odbyć w domowym zaciszu. Zanim jednak przystąpisz do działania, musisz zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Sprawdź, w co warto zainwestować.

Ćwiczenia w domu to dobre rozwiązanie dla osób, które z jakichś powodów nie chcą realizować treningów na siłowni. Wystarczy tylko skompletować sprzęt, aby móc każdego dnia pracować nad poprawą formy. Pomagają w tym nie tylko rowerki stacjonarne, ale również bieżnie stacjonarne czy orbitreki.

Wybierz profesjonalny sprzęt do swojego domu

Jeśli chcesz poprawić wydolność organizmu i jednocześnie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, warto postawić na trening cardio. Zwany także treningiem wytrzymałościowym, pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu.

Taki trening możesz realizować w domu za pomocą nowoczesnego sprzętu. Zastanawiasz się, jakie urządzenia wybrać? Oto kilka wskazówek.

  • Rowerki stacjonarne

Rowerki stacjonarne to rozwiązanie dobre dla każdego. Wybierając sprzęt, nie warto kierować się wyłącznie ceną. Istotną rolę odgrywają m.in. takie parametry jak: system stawiania oporu (magnetyczny, elektromagnetyczny, mechaniczny), możliwość regulacji siodełka oraz kierownicy, funkcjonalności (pomiar czasu, liczba spalonych kalorii, pomiar odległości, pomiar prędkości).

Warto pamiętać, że rowerki stacjonarne poziome zajmują więcej miejsca niż rowerki stacjonarne pionowe. Dlatego i tę kwestię należy uwzględnić.

  • Bieżnie stacjonarne

Bieżnie stacjonarne to opcja dedykowana osobom, które lubią biegać w komfortowych warunkach – niezależnie od pogody na zewnątrz. Trzeba jednak pamiętać, że sprzęt sprzętowi nierówny. Zastanawiasz się więc, jakie bieżnie do domu są polecane? Przede wszystkim zwróć uwagę na gabaryty, dostosowanie wagowe, funkcjonalności. Nie bez znaczenia pozostaje marka – musi to być zaufany producent.

  • Orbitreki

Orbitreki to urządzenia, dzięki którym można zrealizować efektywny trening w domu. Wybór sprzętu nie jest łatwy – trzeba wziąć pod uwagę m.in. takie parametry jak: waga koła zamachowego, system stawiania oporu, jakość wykonania, długość kroku, funkcjonalności.  Ciekawą opcją są orbitreki z wbudowanymi programami do ćwiczeń.

Trening w domowym zaciszu

Ćwiczenia w domu mają wiele zalet. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia między innymi:

  • oszczędność czasu – nie tracisz go na dojazdy do klubu,
  • oszczędność pieniędzy – nie musisz każdego miesiąca kupować nowego karnetu,
  • elastyczność treningów – możesz je zrealizować o dowolnej porze, np. przed pracą, po pracy, wieczorem.

Ponadto warto pamiętać, że urządzenia do ćwiczeń pozwalają na realizację treningu niezależnie od pogody.

Comments are closed.

Inline
Inline