Jak zadbać o ciało po porodzie?

Aneta Rachwał - Adamczyk Sierpień 24, 2019 Możliwość komentowania Jak zadbać o ciało po porodzie? została wyłączona
Jak zadbać o ciało po porodzie?

Zazwyczaj w ciąży wiele kobiet chwali swoje ciało, gdyż wiele jego części wygląda pięknie- włosy stają się grubsze i gęstsze, cera promienieje a wszyscy wokół prawią komplementy, że błogosławiony stan im służy. Potem przychodzi jednak poród, a ciało zaczyna nastawiać się na produkcję pokarmu. Mimo tych wszystkich pozytywnych korzyści to ciąża niestety niesie za sobą również rozstępy czy cellulit, lecz jeżeli nastawimy się na odpowiednią pielęgnacje, temu wszystkiemu można zapobiec.

Wiele kobiet zastanawia się, jak odpowiednio dbać o skórę po porodzie, zwłaszcza tę na brzuchu, udach czy piersiach. Aby ograniczyć utratę jędrności i elastyczności skóry warto już podczas ciąży stosować odpowiednie kremy nawilżająco-ujędrniające, przeznaczone dla kobiet ciężarnych i karmiących piersią, oraz kontynuować ich stosowanie po porodzie.

Kosmetyczne możliwości

Warto wybierać preparaty ujędrniająco-nawilżające, które mają w swoim składzie przykładowo olejek migdałowy czy kokosowy, kolagen, proteiny jedwabiu czy kwas hialuronowy. W przypadku wystąpienia cellulitu i rozstępów warto stosować kremy wzbogacone dodatkowo o witaminę C i E czy elastynę. Wspomagająco można stosować naprzemienne, ciepło-zimne kąpiele, gdyż takie nagłe zmiany temperatur poprawiają ukrwienie, a co za tym idzie działają ujędrniająco. Nie zaszkodzą również masaże, które podobnie jak wspomniane wyżej kąpiele pomogą lepiej odżywić skórę przez ulepszenie przepływu krwi. Nie bez znaczenia jest również odpowiednia dieta.

Comments are closed.

Inline
Inline