Zadbaj o okolice intymne podczas treningu

Bartek M. Październik 12, 2016 1
Zadbaj o okolice intymne podczas treningu

Okolice intymne to niezwykle wrażliwe miejsca, które należy chronić przed dokuczliwymi infekcjami i podrażnieniami również w trakcie intensywnego treningu. Podczas wysiłku fizycznego mocno się pocimy, a wilgotne i rozgrzane ciało stanowi idealną pożywkę dla bakterii. W jaki sposób chronić okolice intymne w czasie treningu?

Postaw na naturalne materiały

Chcesz, żeby Twój trening przebiegał maksymalnie komfortowo? Postaw na bieliznę wykonaną z naturalnych, przewiewnych materiałów, która zapewnia optymalną cyrkulację powietrza i pozwala skórze oddychać. Idealna okazuje się bawełna lub mikrofibra. Bielizna wykonana z tworzyw sztucznych, zwłaszcza bardzo obcisła, sprzyja namnażaniu się groźnych bakterii, powstawaniu nieprzyjemnych infekcji oraz otarć delikatnego naskórka. Duże znaczenie ma także krój majtek. W czasie intensywnego wysiłku fizycznego lepiej nosić klasyczne figi niż stringi, których specyficzna budowa przyczynia się do przenoszenia bakterii z okolic odbytu w stronę pochwy. Uwielbiasz poranny jogging? Jazda na nartach to Twój ulubiony sport? Wybierz bieliznę termoaktywną, która doskonale wchłania pot, zapobiega podrażnieniom oraz redukuje prawdopodobieństwo wystąpienia nieprzyjemnych infekcji. Dzięki niej Twój codzienny trening przebiegnie komfortowo i nie narazi Cię na przykre dolegliwości.

Zaufaj sprawdzonym preparatom

Odpowiednia higiena intymna pozwala zachować optymalne pH wrażliwych okolic, redukuje groźne bakterie i grzyby, a także odświeża i pozostawia uczucie komfortu. Po każdym treningu warto użyć płynu lub żelu do higieny intymnej, który ochroni delikatną strefę, złagodzi ewentualne podrażnienia naskórka oraz zrównoważy poziom pH. Idealne są kosmetyki o pH mniejszym niż 5,5, najlepiej oscylujące w granicach 3,8-4,5. Warto wybierać płyny zawierające w składzie kwas mlekowy, który pomaga utrzymywać prawidłowy, kwaśny odczyn. Mycie okolic intymnych zwykłym mydłem o odczynie zasadowym może przyczyniać się do niszczenia naturalnej flory bakteryjnej oraz powodować liczne infekcje. Co zrobić, jeśli zaczniemy odczuwać nieprzyjemne dolegliwości – swędzenie, pieczenie lub zauważymy tzw. upławy? Można przywrócić naturalny poziom pH w pochwie, stosując odpowiednie probiotyki ochronne, które pomagają utrzymać kwaśny odczyn okolic intymnych. Skutecznie działające kapsułki dopochwowe zostały przedstawione na stronie www.lactovaginal.pl.

Dostosuj intensywność ćwiczeń do swojego organizmu

Warto także obserwować swój organizm i dostosować rodzaj ćwiczeń fizycznych do dnia cyklu miesiączkowego. W trakcie menstruacji szybciej się męczymy, a nasze okolice intymne są bardziej narażone na infekcje. W „te dni” lepiej zrezygnować z intensywnego treningu, a także odpuścić sobie aktywność na basenie. Nawet jeśli korzystamy z tamponów, do naszej pochwy mogą wówczas wnikać szkodliwe drobnoustroje. Z kolei podczas dni płodnych kobiety zazwyczaj mają więcej energii, warto więc wykorzystać ten fakt i spożytkować jej nadwyżkę na siłowni. Jeśli nie wiesz, kiedy w Twoim organizmie występują dni płodne, możesz to łatwo sprawdzić, korzystając z praktycznych kalkulatorów.

One Comment »

  1. Wellness0 Październik 13, 2016 at 6:59 am -

    Bardzo ciekawy i przydatny post 😉

    ___________________
    http://bit.ly/2eev0N8

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline