Zadbaj o swoje barki

Marcin Październik 7, 2016 3
Zadbaj o swoje barki

Często myśląc o zgrabnej sylwetce i zdrowym ruchu myślimy o płaskim brzuchu, czy zgrabnych nogach. Szczególnie mężczyźni jednak chcą mieć przede wszystkim idealną rzeźbę. Wówczas warto zadbać o barki. To ogromnie istotna część naszego ciała. Dlatego też ćwiczenia choć mogą wydawać się złożone, to w praktyce zdecydowanie nie są skomplikowane. Dlatego poniżej przedstawiamy kilka ćwiczeniowych wskazówek na zdrowe barki.

O ćwiczeniach słów kilka

Punkt pierwszy – wyciskaj sztangę zza karku. Ważna informacja – im niżej opuszczamy sztangę, tym na nasze barki spada większy ciężar. Kolejne ćwiczenie możemy wykonywać w dwóch wariantach, a mowa tu o wyciskaniu sztangi sprzed głowy. Tu łokcie skierowane muszą być do środka, lub na zewnątrz. Jeśli unosisz hantle bokiem pamiętaj o wysokim unoszeniu ramion w przeciwnym razie zbyt duże obciążenie sprawi, że ciężar zostanie wyrzucony do tyłu. Następne ćwiczenie należy do jednego z najdelikatniejszych, bowiem wykonywać je można ze spokojem na ławce. A jest to unoszenie hantli w tym w opadzie tułowia.

Wykonując następne ćwiczenie pamiętaj, by użyć linijki. Powód? To właśnie w przypadku tego treningu ściągamy barki w tył na krzyż. Tu ważny jest końcowy etap Twojego ruchu. Przy następnym ćwiczeniu konieczne jest użycie linki, gdyż ściągamy je w tył na krzyż. W przypadku tego ćwiczenia trzeba skoncentrować się na końcowej fazie ruchu.
W przypadku treningów mamy do wyboru również: unoszenie ramion w przód i unoszenie hantla w przód, które trzymane jest oburącz.

Jaka częstotliwość?

Jak sami zauważyliście ćwiczenia te podzielone są na kilka istotnych etapów. Ich częstotliwość uzależniona jest od zaawansowania trenującego. Dlatego początkujący i średniozaawansowani powinni wykonywać około 12 serii z podziałem na 3 ćwiczenia. Zaawansowani mogą wykonywać nawet do 20 serii.

O czym jeszcze warto pamiętać

Rozgrzewka – bez niej nie zaczynajmy ćwiczeń na barki. Tu niezastąpione okazuje się nie tylko rozciąganie, ale i umiejętne wymachiwanie mięśniami barków.

Same barki natomiast są zbudowane z aktonów, zarówno przednich, jak i tylnych, dlatego wykonując ćwiczenia róbmy to tak, aby ćwiczenia poszczególnych aktonów były rozdzielone. Kolejna rzecz o której powinniśmy pamiętać – barki, to znaczący element naszej klatki piersiowej. W związku z tym ćwiczenia powinny być zarówno skuteczne, jak i delikatne. Ponadto dzięki barkom pracują nasze ramiona. Tym samym widzimy jak istotna jest to część naszego ciała.

Polecamy serwis http://fitness-blender.pl

3 komentarze »

 1. Wellness0 Październik 10, 2016 at 9:25 am -

  Nie lubię robić barków ;D Zawsze pomijam tą część ćwiczeń 😉

  ____________________
  http://bit.ly/2d7XWUk

 2. Infraline Październik 10, 2016 at 12:20 pm -

  Zgadzam się – barki to bardzo istotna część naszego ciała, a niestety wiele osób o niej zapomina. O rozgrzewce nie wspominając, a przecież bez niej możemy się nabawić strasznej kontuzji 🙁

 3. Asia Październik 11, 2016 at 11:44 am -

  Warto zadbać o barki, bo wówczas dobrze wyglądamy w koszulkach na ramiączkach czy w kostiumach kąpielowych:) Panie szczególnie przecież cenią aspekt wizualny, gdy dotyczy on ich samych 😉

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline