Zdrowa dieta czy obsesja?

Aneta Rachwał - Adamczyk Luty 28, 2018 Możliwość komentowania Zdrowa dieta czy obsesja? została wyłączona
Zdrowa dieta czy obsesja?

Wiele z nas zastanawia się czy coś jest mitem czy też faktem. Nie zawsze jednak stara się zasięgnąć porady u specjalisty. Często decyduje się na sprawdzenie czegoś na sobie. Każdy z nas chce być piękny, szczupły, zawsze młody, wysportowany i utalentowany. Jednak, jak wiemy, tak się nie da i na bardzo wiele rzeczy w życiu musimy sobie zapracować sami. Napędzani machiną medialną w XXI wieku popadamy w paranoje i obsesje. Za wszelką cenę dążymy do idealnej sylwetki, nawet kosztem własnego zdrowia. A tak nie powinno być.

Czy dieta może być obesją?

Dieta i chęć schudnięcia nie są niczym złym. Oczywiście pod warunkiem, że robimy to z głową i umiarem. Nie popadajmy zatem w obsesje i ze zwykłego pragnienia zrzucenia zbędnych kilogramów, aby podobać się sobie bardziej i móc w końcu zacząć się akceptować narzucić nad sobą czarną wstęgę poprzez nierozważne decyzje. Decydujmy sami o tym, co tak naprawdę jest dla nas dobre, a nie skupiajmy się jedynie na tym, aby zjeść jak najmniej i to tylko te „pożądane” i „dobre” rzeczy, nie pozwalając sobie na chwilę wytchnienia i przyjemności. Zarówno dieta jak i sport mają być dla nas przyjemnością, jak również stylem życia. To nie ma być tylko na „chwilę”. Powinniśmy już chcieć tak żyć. Są jednak osoby, które zaczynają przesadzać. Głodzą się, ćwiczą ponad siły, ale w imię czego? Schudnąć można zawsze, prędzej czy później, szybciej czy też wolniej, jednak zdrowia i życia nie odzyskamy.

Zachowajmy rozsądek

Nie popadamy w obsesję żywieniową, bojąc się zjeść choćby banana, bo ma za dużo kalorii. Nie ucinajmy ich tyle, aby głodzić swój organizm, bo poza figurą kościotrupa nie przyniesie nam to niczego innego dobrego. Każdy z nas zna anoreksję i bulimie, a także ich niekorzystne efekty. Dlaczego więc niektórzy z czasem popadają w taką skrajność? Zapewne z różnych powodów. Choćby przez to, że nie są akceptowani przez środowisko, rodzinę lub samych siebie. Chcą mieć efekty szybko i nie zdają sobie sprawy, że to wymaga czasu i trudu, aby było to dla nas dobre. Nie popadajmy w obsesję. Podejmujmy dobre decyzje.

Comments are closed.

Inline
Inline