Zdrowe piersi

Aneta Rachwał - Adamczyk Wrzesień 30, 2019 Możliwość komentowania Zdrowe piersi została wyłączona
Zdrowe piersi

W ciągu całego życia kobiety, jej piersi ulegają największym i najbardziej radykalnym, a także widocznym zmianom. A więc wymagają one dużo pielęgnacji, czułości, a co najważniejsze czujności – żeby móc w miarę szybko ewentualnie wykryć zmiany niepokojące. Piersi są piękne, gdy są zdrowe.

Rozwój piersi wraz z wiekiem

W zależności od wieku, piersi wyglądają inaczej. A więc inaczej wyglądają u nastolatek, a inaczej już u dojrzałej kobiety. Zmieniają się one nie tylko w miarę upływu lat. bardzo duży wpływ jeżeli chodzi o ich wygląd ma menstruacyjny cykl, karmienie piersią, ciąża, a także wahania wagi. Warto o nich to wiedzieć, aby niepotrzebnie nie przejmować się i nie panikować, że coś jest nie tak, lecz również warto o tym wiedzieć, by móc umieć na spokojnie dostrzec gdy coś może być niepokojącego. Każdemu podoba się co innego. Z jednej strony to dobrze, bo gdyby wszyscy ludzie byli do siebie podobni i mieli takie same poglądy, to świat byłby nudny. Za bardzo modelowe piersi uznawane są te, które mają kształt jabłka. Mają one średnicę między dziewięć a dwanaście centymetrów, a także o wadze każdej piersi między sto pięćdziesiąt a dwieście pięćdziesiąt gram. Oczywiście z rozmieszczonymi symetrycznie w otoczkach brodawkami, o średnicy do czterech centymetrów maksymalnie.

Co robić, gdy pojawi się problem?

Wiele kobiet boi się, że jeżeli mają zbyt mały, płaski biust to powinny zapomnieć o możliwości karmienia dziecka piersią. Jest to bardzo błędne myślenie. Trzeba pamiętać, że podczas laktacji i ciąży biust u kobiety się znacznie powiększa, a jego pierwotne kształty idą w niepamięć. Wiele kobiet zastanawia się czy mają wpływ na to jak wyglądają ich piersi. Częściowo mamy na to wpływ, bo dużo zależy od sylwetki, a także masy ciała. Symetryczność piersi zdarza się rzadko, jedna z nich jest zawsze lekko większa od drugiej, ale jest to niezauważalne, dla wyglądu kobiety nie ma to znaczenia, bo raczej gołym okien tego nie widać. Zdarzają się jednak przypadki, że jedna pierś od drugiej znacząco odbiega rozmiarem i wtedy pojawia się problem z zakupieniem na przykład bielizny. Można poddać się zabiegowi powiększenia, bądź zmniejszenia jednej z piersi, ponieważ mogą pojawić się także problemy związane z kręgosłupem.

Comments are closed.

Inline
Inline