Zdrowie z truskawek

Aneta Rachwał - Adamczyk Czerwiec 2, 2016 0
Zdrowie z truskawek

Jeśli lubisz truskawki, zaczyna się dla ciebie wspaniały okres. Czerwiec to najpiękniejszy i najbardziej ulubiony miesiąc dla tych, którzy kochają te słodkie, pyszne i zarazem zdrowe owoce. Dlaczego warto po nie sięgnąć? Powodów jest wiele i wcale nie jest to tylko ich intensywny zapach, pyszny smak czy też piękny kolor.

Truskawki to samo zdrowie

 

Truskawki to niezwykle popularne i lubiane w Polsce owoce, a zaznaczyć warto, że są one źródłem cennej dla organizmu witaminy C. Warto wiedzieć, że w truskawce jest jej znacznie więcej aniżeli w cytrynie, czy też w grejpfrucie. Dodatkowo niezwykle istotna jest również witamina PP, dzięki której znakomicie reguluje się dotlenienie krwi w całym organizmie.

truskawki

 

Przemiana materii oraz mocne kości

 

Truskawka cechuje się także tym, że w swoim składzie zawiera sole organiczne, które są niezbędne, aby w organizmie zachodziła w poprawny sposób przemiana materii. Dodatkowo mamy tutaj także fluor oraz wapń, dzięki czemu nasze kości, oraz zęby są naprawdę bardzo mocne. Truskawka to także znaczny poziom żelaza, które chroni nasz organizm przed anemią a jednocześnie sprawia, że nasza cera i włosy są o wiele piękniejsze, mocne i zdrowsze.

 

Niezwykle istotny jest fakt, że truskawka to doskonałe źródło fitocydu, czyli związku, który ma wysokie właściwości bakteriobójcze.

Truskawka w medycynie ludowej

 

Od wielu wieków medycyna naturalna zajmuje się badaniem właściwości leczniczych truskawek, albowiem w dawnej medycynie ludowej były one wykorzystywane w leczeniu różnorodnych schorzeń i chorób. Bez większych problemów znajdziemy bardzo wielu zwolenników, oraz miłośników tych truskawkowych kuracji.

Nader często rozgniecione owoce truskawki stosuje się zewnętrznie, na przykład lecząc choroby skórne. Są niezwykle skuteczne na egzemę, a także wągry. Świetnie likwidują również przebarwienia skórne.

Truskawki to świetny sposób na przeziębienia, dlatego warto pić z nich herbatę. Jednakże uważać muszą alergicy, ponieważ uczulenie może objawić się pokrzywką oraz niestrawnością.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline