Zioła na niestrawność

Aneta Rachwał - Adamczyk Maj 14, 2017 0
Zioła na niestrawność





Bardzo częstym problemem są dolegliwości trawienne. Aby kłopot rozwiązać wcale nie musimy od razu łykać tabletek. Warto sięgnąć po zioła, które usprawnią pracę jelit, żołądka a przede wszystkim zmniejszą bóle.

Praca układu trawiennego

Jeżeli zjemy zbyt dużo, pokarm w jelitach przesuwa się bardzo wolno, a nawet zaczyna fermentować. Wówczas to wydzielają się gazy, które gromadzą się w dolnej części układu pokarmowego. To właśnie one są przyczyną wzdęć a także bóli brzucha. Borykając się z takim problemem naszą codzienną dietę warto wzbogacić ziołami. Poprawią one przemianę materii, a także ułatwią wypróżnianie się.

Jakie zioła warto wypróbować na niestrawność?

Zła dieta, pośpiech sprawiają, że dolegliwości trawienne stają się zmorą ogromnej ilości osób. Większa grupa osób sięga po środki farmakologiczne, jednakże nie zawsze jest to adekwatne rozwiązanie. Skuteczniejsze w tej terapii są zioła w postaci herbat, nalewek, kropel czy naparów.

Zioła na trawienie

Dolegliwości trawienne to zmora coraz większej grupy ludzi. Leczenie farmakologiczne nie zawsze jest skuteczne w przypadku chorób układu pokarmowego. Z pomocą przychodzą środki ziołowe – herbatki, napary, nalewki, krople.

Z całą pewnością warto sięgnąć po poniższe zioła:

  • Kminek zwyczajny jest przyprawą o ostrym aromacie, specyficznym i szczypiącym smaku. W składzie kminku znajduje się olejek eteryczny zawierający karwon i limonen, flawonoidy i kwasy organiczne. Kminek pobudza wydzielanie się soków trawiennych, a także działa przeciwskurczowo i wiatropędnie. Kminek warto zastosować do potraw ciężkostrawnych, tłustych. Ciepły napar z kminku pije się trzy razy w ciągu dnia.
  • Mięta pieprzowa również zawiera w swoim składzie olejki eteryczne, garbniki, związki flawonoidowe, witaminę C oraz karoten. Warto zastosować ją w nieżytach żołądka oraz jelit. Po zjedzeniu ciężkostrawnej potrawy warto wypić herbatkę z mięty pieprzowej.
  • Melisa lekarska jest nie tylko ziołem uspokajającym, ale również można stosować ją w zaburzeniach żołądka.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline