Leczenie gronkowca wyciągiem orzecha

Aneta Rachwał - Adamczyk Kwiecień 30, 2019 Możliwość komentowania Leczenie gronkowca wyciągiem orzecha została wyłączona
Leczenie gronkowca wyciągiem orzecha





Powszechną grupą bakterii, z którą boryka się niemalże 30 % społeczeństwa jest gronkowiec złocisty. Najczęściej lokuje się w ciele człowieka na przestrzeni nosowo – gardłowej. Niekiedy nie daje żadnych objawów, zaś czasem mylony jest z przeziębieniem. Jeżeli jest nieleczony wiele lat może stać się przyczyną częstych infekcji bakteryjnych, wirusowych oraz grzybiczych.

Bakteria odporna na antybiotyk

Leczenie gronkowca złocistego jest stosunkowo trudne, ponieważ jest to bakteria odporna na większość antybiotyków. Niemalże 50% populacji nie zdaje sobie sprawy, że jest nosicielem gronkowca. Szczególnie często borykają się z tym problemem dzieci, kobiety w ciąży, osoby po przebytych chorobach. Gronkowcem można zarazić się na kilka sposobów, najczęściej poprzez:

  • Droga kropelkowa
  • Krew
  • Wspólne korzystanie z przedmiotów domowego użytku
  • Zepsuta żywność
  • Brudne ręce

Jakie objawy wskazują na gronkowca?

Istnieje wiele objawów, które wskazywać mogą na zakażenie gronkowcem. Najczęściej są to: częste powracające infekcje dróg oddechowych, zapalenia migdałków, zapalenia ucha, zapalenie opon mózgowych, zatrucia pokarmowe, owrzodzenia, liszaj, biegunka, podwyższona temperatura ciała.

Jak walczyć naturalnie z gronkowcem złocistym?

Lekarze niechętnie przepisują antybiotyk na gronkowca, a nawet jeśli nie zawsze antybiotyki są  skuteczna. Naturalnym środkiem, który usunie gronkowca jest orzech czarny. Ma on działanie antyseptyczne, oczyszcza krew, a także wpływa na kondycję skóry. W Europie znany jest już od 400 lat i przez cały ten czas ceniony ze względu na niesamowite właściwości.

Comments are closed.

Inline
Inline