Sposoby na nieświeży oddech

Anna Dydymska Czerwiec 13, 2016 1
Sposoby na nieświeży oddech

W pracy, podczas spotkania ze znajomymi, w czasie randki – nieświeży oddech może nas krępować w wielu sytuacjach, a i często staje się powodem przez który niechętnie wychodzimy z domu. Z nami jednak poznasz sprawdzone sposoby na brzydki zapach z ust. Bo przecież po co tracić życie dla drobnej nieświeżości? Zanim jednak doradzimy jak z nią walczyć powiemy słowo o przyczynach przez które może nam dolegać niechciany smród z ust.

Problemem nie tylko zęby

Choć faktycznie pierwszą rzeczą jaka kojarzy nam się z niemiłym zapachem jest nieodpowiednie dbanie o zęby. Dlatego należy je dokładnie myć co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku, dzięki temu hamujemy rozwój próchnicy, która może być początkiem problemów z nieświeżym oddechem. Choć dziś, przy często nieregularnym trybie życia jest to trudne. A skoro o tempie dnia mowa, to ten również może stać się przyczyną nieświeżego oddechu, a to poprzez jedzenie niezdrowych posiłków w pośpiechu. Wszelkie zaburzenia układu trawiennego bowiem mają ogromny wpływ na nieświeży oddech (szczególnie rano). Do tego dochodzi stres – to największy wróg dla świeżości z naszych ust, a w dzisiejszych czasach jak wiemy powodów do nerwów nam nie brakuje. Brzydki zapach z ust może pojawiać się także w przypadku cukrzycy, choroby nerek, czy w czasie przyjmowania leków antydepresyjnych. Wiele osób cierpi na nieświeży oddech przy problemach laryngologicznych.

Domowe sposoby na pachnący problem

Zarówno dolegliwości związane z układem pokarmowym, jak i chorobami zębów powinniśmy leczyć u specjalisty. Sam nieświeży oddech można pokonać kilkoma sprawdzonymi, domowymi sposobami.

Woda z sodą i sok z cytryny, choć sposoby te mogą wydać nam się babcine, to do dziś są sprawdzone. Ocet winny i spirytusowy, to kolejne możliwości dające nam świeży oddech. Co ważne powyższe napoje nie należy pić, a jedynie przepłukiwać nimi usta i gardło.

Wśród domowych sposobów mamy również mniej standardowe. Do nich należy między innymi rozgryzanie ziarenek kawy. Tak, tak – kawa, którą pijemy każdego dnia, w postaci ziarenek sprawia, że będziemy mieć świeży oddech każdego dnia. Podobnie jest z… goździkami, które oprócz ładnego zapachu z ust, uśmierzają dokuczliwy ból zęba.

Po raz kolejny w przypadku leczenia niezastąpione są zioła. Żucie liści pietruszki, bazylii, czy mięty zapewnia nam świeży oddech na wiele godzin.

Woda i odpowiednia dieta

By zapobiegać powstawaniu brzydkiego zapachu z ust należy pić dużo wody. Ponadto niezwykle ważna jest również odpowiednia dieta. W związku z tym powinniśmy unikać między innymi: czosnku, cebuli, papryki – krótko mówiąc potraw, które zawierają dużą ilość przypraw. Jeśli jednak decydujemy się zjeść coś pikantnego, zawsze warto mieć przy sobie gumę do żucia, lub miętowe cukierki.

Perfumy do ust

To nie żart! Na rynku dostępnych jest wiele takich preparatów. Są nie tylko skuteczne, ale i niezwykle praktyczne. Są małe, zatem bez większego problemu zmieszczą się do naszej torebki, czy kieszeni, dzięki czemu można je użyć w dowolnym momencie.

One Comment »

  1. Ola Grudzień 11, 2016 at 10:46 am -

    U mnie przyczyną nieświeżego oddechu nie był brak higieny, trafiłam na informację, że przyczyna może tkwić w braku równowagi kwasowo zasadowej i rzeczywiście. Jak zaczęłam brać Halitofast z cynkiem, który tą równowagę przywraca, nieprzyjemny zapach zniknął i jego przyczyna również.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline