Babka lancetowata i jej zastosowanie

Aneta Rachwał - Adamczyk Sierpień 31, 2018 Możliwość komentowania Babka lancetowata i jej zastosowanie została wyłączona
Babka lancetowata i jej zastosowanie

Wydawać by się mogło, że poprawa naszego zdrowia, wyglądu wymaga bardzo wielu różnych działań jak również wymaga to poniesienia dużych kosztów. Jednakże tak naprawdę wielu z nas zapomina o tym, że zdrowie jest ukryte w naturze, w tym, co rośnie za naszymi oknami. Oczywiście nie będziemy wskazywać na to, że powinniśmy się leczyć tylko i wyłącznie roślinami, które znajdziemy na łąkach, ale warto wiedzieć, z czego można skorzystać. Między innymi warto jest zwrócić uwagę na babkę lancetowatą.

Powszechna, zdrowa roślina

Ta roślina jest na naszych łąkach bardzo powszechna i możemy jak najbardziej zbierać ją osobiście. Babka lancetowata jest bardzo charakterystyczna w swoim wyglądzie, gdyż posiada dosyć łatwe w rozpoznaniu podłużne liście. Odwary wykonane z tej rośliny działają w bardzo korzystny sposób na zdrowie człowieka. Można tutaj mówić przede wszystkim o działaniu przeciwbakteryjnym oraz działaniu przeciwzapalnym. W odniesieniu do schorzeń jamy ustnej możemy wskazać na korzystny wpływ różnego rodzaju płukanek. Można także zrobić sok ze świeżo zerwanych liści babki lancetowatej. Bardzo korzystnie wpływa on na różnego rodzaju rany.

Sok z babki

Tenże sok można stosować w przypadku ukąszeń owadów, w przypadku owrzodzeń czy też w przypadku wystąpienia oparzeń. Babka lancetowata to roślina bardzo powszechnie występująca i jednocześnie też należy zauważyć, że nie wywołuje ona żadnych niepożądanych działań. W tym miejscu jest to ten czynnik, na który bezwzględnie powinniśmy wskazać. Nasze zdrowie w dużej mierze ma swoje w naturze.

Comments are closed.

Inline
Inline