Masz objawy żylaków kończyn dolnych – nie zwlekaj z zleczeniem

Bartek M. Wrzesień 21, 2017 Możliwość komentowania Masz objawy żylaków kończyn dolnych – nie zwlekaj z zleczeniem została wyłączona
Masz objawy żylaków kończyn dolnych – nie zwlekaj z zleczeniem


Nieestetyczne żylaki widoczne na kończynach dolnych to poważny problem, który stanowi nie tylko defekt kosmetyczny, ale przede wszystkim jest dolegliwością zdrowotną. Żylaki należy jak najszybciej wyleczyć, ponieważ ich konsekwencje mogą być poważne dla naszego zdrowia.

Jakie są przyczyny powstawania żylaków kończyn dolnych?

Żylaki występują często u osób, których rodzice również walczyli z tym problemem. Jednak genetyka nie jest tutaj jedyną przyczyną. Równie często pojawiają się z powodu prowadzonego stylu życia lub innych współistniejących chorób.

Żylaków kończyn dolnych mogą się nabawić głównie osoby prowadzące siedzący tryb życia, czyli pracujące przy komputerze i stroniące od ruchu w czasie wolnym. Równie narażone są osoby wykonujące pracę stojącą – np. przy taśmach produkcyjnych. Duże niebezpieczeństwo pojawia się też u pracowników fizycznych wykonujących ciężką pracę oraz u osób cierpiących na problemy trawienne – konkretnie na przedłużające się zaparcia.

Do czynników sprzyjających powstawaniu żylaków zaliczamy również ciążę. Szacuje się, że nawet 1/3 kobiet będących w pierwszej ciąży zauważa u siebie żylaki. W kolejnej ciąży odsetek ten drastycznie wzrasta, ponieważ z żylakami musi walczyć nawet połowa badanych.

Dużym zagrożeniem jest również otyłość, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu i noszenie ciasnych skarpetek, podkolanówek i pończoch, które utrudniają naturalny przepływ krwi w żyłach kończyn dolnych. Niewskazane jest również dźwiganie ciężarów i codzienne chodzenie w butach na wysokim obcasie.

Każda osoba, która podejrzewa, że w przyszłości może mieć problemy z żylakami, na przykład ze względu na obciążenie genetyczne, powinna pamiętać o czynnikach sprzyjających chorobie i ich po prostu unikać.

Laserowe usuwanie żylaków – bardzo skuteczna metoda

Osoby cierpiące na żylaki powinny zastanowić się nad ich laserowym usunięciem. Zabieg można wykonać w dobrych klinikach medycyny estetycznej, których lista znajduje się pod adresem www.tourmedica.pl.

Comments are closed.

Inline
Inline