Rozliczenie pit 2017 online jest proste

Bartek M. Styczeń 24, 2017 0
Rozliczenie pit 2017 online jest proste


Okres rozliczania deklaracji podatkowych w 2017 roku trwa od 1 stycznia do 2 maja. Można wypełniać deklaracje papierowe, ale rozliczenie pit 2017 online jest proste, bezpieczne i zajmuje niewiele czasu.

Formy składania zeznań podatkowych

Wielu podatników ciągle jeszcze składa zeznania podatkowe bezpośrednio w urzędzie skarbowym w formie druków wypełnionych odręcznie. Taka forma jest nadal możliwa, chociaż bardzo niewygodna dla podatnika, który  samodzielnie musi wypełnić deklaracje i zanieść je osobiście lub podać przez osobę upoważnioną do właściwego urzędu. Właściwym urzędem dla podatników będących osobami fizycznymi jest urząd według miejsca zamieszkania w ostatnim dniu grudnia rozliczanego roku podatkowego.

Zeznanie w formie dokumentu papierowego można też wysłać przez pocztę listem poleconym (aby mieć dowód nadania) lub przez kuriera. Trzeba w takim przypadku pamiętać o zachowaniu terminu na złożenie deklaracji. Na poczcie można nadać przesyłkę nawet w ostatnim dniu terminu, gdyż liczy się data stempla pocztowego. Przesyłka kurierska musi dotrzeć na czas, nie liczy się data nadania.

Wypełnianie deklaracji ze stosowaniem się do obowiązujących przepisów nie jest proste, a instrukcje do pitów to broszury kilkudziesięciostronicowe. Przepisy podatkowe nie zawsze są jednoznaczne i łatwo się w nich pogubić. Korzystanie z porad doradców podatkowych jest kosztowne, a na infolinii Krajowej Informacji Podatkowej w sezonie na pity czas oczekiwania często przekracza 1 dzień.

Od roku 2008 możliwe jest przesyłanie deklaracji pit elektronicznie.

Rozliczenie pit 2017 online z programem PITax.pl Łatwe podatki

Rozliczenie pit online możemy wykonać przez internet korzystając z programu oferowanego przez Ministerstwo Finansów lub innego dostępnego w internecie, którego rozwiązania są bardziej nowoczesne i przyjazne podatnikowi.

Łatwe rozliczenie pit 2017 online oferuje PITax.pl Łatwe podatki. Z tą aplikacją rozliczenie pit 2017 online możliwe jest nie tylko na komputerze, ale też na laptopie, palmtopie, a nawet telefonie komórkowym. Musimy mieć tylko dostęp do internetu.

Poza ograniczeniem terminami ustawowymi) nie ma innych ograniczeń czasu ani miejsca rozliczenia pit 2017 online. Zeznanie możemy wypełnić i wysłać o każdej godzinie w każdym dniu tygodnia, nie wyłączając świąt, dzięki kompatybilności programu  z systemem e-Deklaracje, który jest dostępny przez całą dobę.  Wypełnianie deklaracji możemy w każdej chwili przerwać, zapisać i powrócić do niej później, np. po uzupełnieniu danych niezbędnych do prawidłowego rozliczenia pit. Informacje o rocznych dochodach uzyskujemy od płatników najczęściej dopiero z końcem lutego.

Poprawne podanie danych jest bardzo ważne dla prawidłowego rozliczenia pit przez program. Wszystkie obliczenia wykonuje program. Nie musimy używać kalkulatora, sprawdzać stawek podatkowych ani obowiązujących  limitów odliczeń. Aktualizacja następuje w programie  zgodnie z nowelizowanymi przepisami podatkowymi.

Rozliczajac pit 2017 online z programem PITax.pl Łatwe podatki mamy zapewnione optymalnie rozliczenie wszystkich ulg podatkowych, jakie nam przysługują. Mamy też możliwość przekazania 1% dla OPP wpisując KRS organizacji, który  łatwo znajdziemy na  liście OPP uprawnionych do otrzymania wsparcia w postaci 1%.

Wysyłka PIT online

Roczne rozliczenie online możliwe jest dla wszystkich deklaracji wraz z załącznikami składanych przez podatników PIT.

Przed wysłaniem deklaracji pit online trzeba złożyć podpisu w formie danych autoryzujących. Ważne jest podanie prawidłowej kwoty przychodu z deklaracji złożonej rok wcześniej. Dla osób, które już rozliczały się z programem, jest ułatwienie, ponieważ program zapamiętuje dane. Po wpisaniu poprawnej kwoty i wysłaniu pit otrzymuje status “200”. Wtedy możliwe jest pobranie UPO – urzędowego poświadczenia odbioru przez urząd skarbowy online.

PITax.pl Łatwe podatki oferuje program łatwy w obsłudze, profesjonalny i zapewniajacy bezpieczeństwo danych.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline