Wpływ infekcji intymnych oraz pęcherza moczowego na libido

Marcin Maj 2, 2020 Możliwość komentowania Wpływ infekcji intymnych oraz pęcherza moczowego na libido została wyłączona
Wpływ infekcji intymnych oraz pęcherza moczowego na libido

Wszelkiego rodzaju infekcje intymne jak również i zapalenie pęcherza moczowego to elementy, które bardzo negatywnie wpływają na życie seksualne. Trudno mówić o ochocie na seks w sytuacji, gdy kobieta odczuwa określone dolegliwości w sferze intymnej. W tym momencie poziom libido znacząco spada. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że wszelkiego rodzaju choroby, złe samopoczucie to elementy, które powodują obniżenie libido. Nie chodzi zatem tylko i wyłącznie o infekcje intymne.

Seks i infekcje dróg moczowych

Częste stosunki seksualne to oczywiście dobry objaw, dobry zwyczaj mający pozytywny wpływ na samoocenę oraz na ogólne zdrowie. Jednakże częste stosunki seksualne to równocześnie także zwiększone ryzyko wystąpienia infekcji dróg moczowych i różnych infekcji intymnych. Bardzo często możemy mieć do czynienia z zapaleniem cewki moczowej. Objawia się ono:

  • – zwiększonym parciem na mocz,
  • – bolesnością w trakcie oddawania moczu,
  • – pieczeniem okolic cewki moczowej.

W sytuacji wystąpienia takiego schorzenia koniecznym jest zastosowanie antybiotyków. Jednocześnie też oczywiście w tym czasie należy zrezygnować ze stosunków seksualnych związanych z głęboką penetracją pochwy. W wielu przypadkach w trakcie penetracji pochwy dochodzi do drobnych otarć. To kolejny z czynników zwiększających ryzyko występowania infekcji intymnych. Dlatego też aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia tego rodzaju infekcji, warto jest sięgnąć po różnego rodzaju żele nawilżające pochwę. W ten sposób można znacząco obniżyć ryzyko związane z wystąpieniem nieprzyjemnych infekcji intymnych.

Częste stosunki seksualne to zwiększone ryzyko wystąpienia infekcji intymnych oraz tych związanych z pęcherzem moczowym. Brak odpowiedniej higieny intymnej wiąże się z ogromnym ryzykiem. Nawracające infekcje mogą być bowiem nie tylko uciążliwe, ale równocześnie też bardzo niebezpieczne. Ponadto także mogą na dłuższy czas spowodować zmniejszoną ochotę na seks lub prawie całkowity zanik libido.

Higiena intymna i seks

sklep kopkamagra-com suplementy na potencjęAby móc zadbać o zdrowie intymne, a tym samym aby nie dopuszczać do spadku libido, warto dbać o siebie. Istotne jest to, aby przed stosunkiem seksualnym wziąć prysznic – jeśli jest to oczywiście możliwe. Ważne jest dokładne mycie wszystkich części ciała, a więc nie należy skupiać się tylko i wyłącznie na tych częściach intymnych. Bardzo istotne jest także to, aby kobiety opróżniły swój pęcherz moczowy w przeciągu piętnastu minut po odbytym stosunku seksualnym.

Jest to uwarunkowane możliwością dostania się bakterii, które znajdowały się wcześniej na męskim członku do pęcherza moczowego kobiety. Dokładnemu myciu należy także poddać wszelkiego rodzaju gadżety erotyczne, które są stosowane w trakcie stosunku.

Właściwa higiena intymna jest tym elementem, który może pomóc zachować zdrowie intymne na odpowiednim poziomie. Dzięki temu również można mówić o zachowaniu zadowalającego poziomu ochoty na seks. Dzięki temu nic nie będzie mogło nam przeszkodzić w cieszeniu się udanym, pełnym zmysłowych uniesień seksem.

Comments are closed.

Inline
Inline