Ziemia okrzemkowa – jak wpływa na organizm?

Bartek M. Listopad 29, 2018 Możliwość komentowania Ziemia okrzemkowa – jak wpływa na organizm? została wyłączona
Ziemia okrzemkowa – jak wpływa na organizm?


Ziemia okrzemkowa to skały osadowe powstałe w zimnych morzach i jeziorach z pancerzyków okrzemków, czyli glonów jednokomórkowych. Ich spożycie razem z wodą lub jogurtem wspomaga suplementację krzemu i korzystnie wpływa na zdrowie. Dlaczego warto sięgać po suplement diety ziemię okrzemkową?

Skuteczna detoksykacja organizmu

Oczyszczanie organizmu z toksyn i metali ciężkich możliwe jest dzięki suplementom, takim jak ziemia okrzemkowa, posiadającym ujemny ładunek elektryczny, który przyciąga bakterie, wirusy, a także metale ciężkie. Pasożyty i bakterie pozbawia pożywki, czyli lipidów, powodując ich obumarcie. Zatem skutecznie wpływa również na ochronę przed infekcjami. Zdrowa ziemia okrzemkowa wiąże się z wolnymi rodnikami i neutralizuje ich działanie. Dzięki temu są szybciej wydalane przez mocz i pot. Pozbywanie się metali ciężkich to duża zaleta jaką posiada ten suplement diety. Dostają się one do organizmu razem z pożywieniem zawierającym rtęć, ołów, kadm i inne metale ciężkie. Po takiej detoksykacji można pozbyć się choćby uporczywych i trapiących bóli głowy, a także dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Korzystne działanie na stawy i kości

O stawy i kości trzeba dbać zanim nastąpi pogorszenie ich stanu. Krzem zawarty w ziemi okrzemkowej korzystnie wpływa na kości i może chronić przed osteoporozą. Poza tym wspomaga syntezę kolagenu, stąd pozytywnie działa również na stawy oraz mineralizację kośćca. Z wiekiem spada ilość krzemu w organizmie i w kośćcu, dlatego zawczasu trzeba się wzmacniać za pomocą suplementu diety – ziemi okrzemkowej. Choć nie ma jeszcze dokładnych badań na ten temat, to taka kuracja na pewno nie zaszkodzi, a może tylko pomóc. Złagodzi pierwsze stany zapalne i może zapobiec szybkiemu rozwojowi zapalenia stawów.

Obniżenie złego cholesterolu

Poziom cholesterolu we krwi jest bardzo istotny. Oczywiście chodzi o zły cholesterol LDL, który powinien być eliminowany. Świetnie neutralizuje go zdrowa ziemia okrzemkowa. Dzięki temu można zapobiec miażdżycy naczyń, a także poprawić ogólny stan zdrowia i krążenie krwi. Zwalcza się złogi cholesterolowe, które są bardzo niebezpieczne dla organizmu, gdyż mogą przyczyniać się do zakrzepów i zatorów. W badaniach na próbie mężczyzn i kobiet, którzy przyjmowali 750 mg ziemi okrzemkowej w trzech dawkach na dobę przez 8 tygodni wykazały znaczący spadek złego cholesterolu LDL oraz trójglicerydów. Oczywiście przyjmując leki na obniżenie cholesterolu trzeba skonsultować się z lekarzem co do zażywania suplementu diety ziemi okrzemkowej.

Jak przyjmować ziemię okrzemkową?

Okrzemkowa ziemia, zwana też diatomitem, ma postać gęstego proszku o piaskowej, kredowej konsystencji. Przy 1 łyżeczce ziemi okrzemkowej należy zalewać ją 350 ml wody i wypić od razu, by nie wchłonęła cieczy. Dopuszczalna dawka zdrowej ziemi okrzemkowej to nie więcej niż 3 łyżeczki na dobę. Jednak należy zaczynać od pół łyżeczki. Następnie trzeba rozpuścić ją w szklance wody lub koktajlu i energicznie wymieszać oraz wypić duszkiem. Ziemię okrzemkową najlepiej przyjmować w płynnej formie rano przed posiłkiem, na czczo, a jeśli to niemożliwe, 2 godziny po posiłku. Nie należy spożywać ziemi okrzemkowej razem z posiłkami. Przy maksymalnej dawce trzech łyżeczek najlepiej spożywać ją, zalaną płynem, w dwóch podzielonych dawkach, rano i wieczorem. Taką suplementację można stosować przez 90 dni. Jednak nie zaleca się spożywania diatomitu codziennie, a w pewnym systemie. Może to być 10 dni kuracji i 10 dni przerwy. Stosując go dłużej trzeba robić odpowiednio dłuższe przerwy. W zbyt dużych dawkach krzem może powodować podrażnienie błony śluzowej nosa, a w skrajnych przypadkach kaszel i spłycenie oddechu.

Należy pamiętać, że działanie krzemu zawartego w zdrowej ziemi okrzemkowej może powodować bóle głowy i ogólne rozbicie podczas detoksykacji organizmu. Takie objawy są zupełnie normalne i oznacza to, że detoksykacja jest skuteczna. Ze względu na sporą ilość metali ciężkich i toksyn, warto stosować kurację ziemią okrzemkową. Pozwoli to przywrócić energię i lepsze samopoczucie. Warto sięgać po suplementy, które wypróbowało już wiele osób i pamiętać, by nie przekraczać zalecanych dawek.

Comments are closed.

Inline
Inline