FitLabs to wiedza

Bartek M. Wrzesień 22, 2017 Możliwość komentowania FitLabs to wiedza została wyłączona
FitLabs to wiedza


FitLabs to wiedza. Tworzenie najlepszych na rynku suplementów diety wymaga przede wszystkim wiedzy. Kiedy już się wie, co się robi, uzyskanie ostatecznego produktu jest stosunkowo łatwe, chociaż i tam są pułapki, z którymi zespół FitLabs musi sobie odpowiednio radzić.

Wiedza FitLabs

W jaki sposób laboratoria FitLabs budują wiedzę? Sposobów na to jest oczywiście kilka i wykorzystywane są równocześnie. Pierwszy z nich to przyjmowanie odpowiednich kadr do pracy. Nie każdy może zostać ekspertem FitLabs. Wymagane jest do tego odpowiednie wykształcenie, praktyka zawodowa oraz realne doświadczenie z problemami, jakie pracownicy FitLabs podejmują na co dzień. Wiele osób chce pracować w FitLabs, ale do pracy przyjmowani są tylko najlepsi z najlepszych.

Kiedy pracownik trafia już do firmy, jego nauka bynajmniej się nie kończy. Cały zespół FitLabs jest aktywny na krajowej i międzynarodowej scenie naukowej. Oznacza to w praktyce bardzo liczne wyjazdy na różnego rodzaju konferencje naukowe czy targi. Takie miejsca to centra wymiany wiedzy, a kiedy prowadzi się działalność poszukującą nowych rozwiązań i wychodzącą naprzeciw najbardziej zaawansowanym problemom, nie da się zbyt wiele wiedzy zdobywać poprzez wertowanie książek. Pomagają nowe publikacje, ale kontakt z ekspertami z innych krajów jest zdecydowanie najważniejszy.

Kolejnym elementem są badania prowadzone wewnątrz samej firmy FitLabs. Wprowadzanie produktów na rynek nie oznacza tutaj wybierania z wachlarza istniejących rozwiązań i łączenia wyborów w jedną całość. Tutaj nowy produkt jest zawsze efektem jakiegoś odkrycia. Czasami jest to odkrycie nowego białka, a właściwie odkrycie, że jakieś białko ma właściwości wyjątkowo dobre dla określonego cel. Kiedy indziej udaje się odkryć, że znany dobrze węglowodan może być wykorzystywany w nowy, ciekawy sposób, jeśli tylko się go przetworzy w odpowiedni sposób. Chemia organiczna to gigantyczny świat, który każdego dnia jest eksplorowany przez tysiące zespołów na całym świecie. FitLabs jest jednym z nich i to jednym z lepszych. Dokonywane tutaj odkrycia pozwalają ulepszać produkty.

Trzeba jednak rozumieć, że samo odkrycie nowej właściwości substancji nie oznacza jeszcze, że będzie się ją dało wykorzystać. Najlepszym przykładem tego są mieszanki witamin dostępne w aptekach. W tabletce takich tanich witamin zazwyczaj jest cała gama witamin i innych składników, ale mało kto mówi o tym, że tylko znikoma ich część się realnie wchłania. Reszta jest marnowana. Ogromną częścią budowania wiedzy przez FitLabs jest poszukiwanie rozwiązań praktycznych dla pomysłów narodzonych w dziale badawczym. Zazwyczaj jest to niedoceniane, ale dział rozwojowy, który przygotowuje praktyczne aplikacje teoretycznych pomysłów, także w ogromnym stopniu buduje wiedzę. Jest to wiedza odnośnie zderzeń organizmu ludzkiego z substancjami, które laboratoria FitLabs chcą mu zaproponować.

Ostatnim elementem, o jakim warto jest tutaj powiedzieć w kontekście wiedzy budowanej przez zespół FitLabs, są prowadzone testy. Testy prowadzi się odnośnie do konkretnych substancji, jak również całych produktów wprowadzanych na rynek. Mają one na celu przede wszystkim określenie, czy dana propozycja nie jest potencjalnie niebezpieczna, ale w czasie testów możliwe jest odkrycie bardzo wielu właściwości danych substancji oraz dokładniejsze określenie, w jaki sposób zachowują się w naturalnych warunkach.

Dopiero złożenie całego tego potężnego systemu w jedną całość pozwala na uzyskanie innowacyjnych, dobrych produktów.

Comments are closed.

Inline
Inline