Góry, ach te góry

Aneta Rachwał - Adamczyk Luty 22, 2019 Możliwość komentowania Góry, ach te góry została wyłączona
Góry, ach te góry

Góry bez wątpienia są świetnym miejscem na to, aby odpocząć od codzienności, wyciszyć się, nabrać sił. W tym zwariowanym świecie potrzeba nam co nieco odsapnąć i nabrać dystansu do codziennych spraw. Jednakże góry to miejsce, które wymaga na pewno pewnego wysiłku. Oczywiście nie każdy musi lubić tę formę aktywności, aczkolwiek patrząc na ilość turystów przemierzających górskie szlaki, można stwierdzić, że jest to pasja, na którą stawia wiele osób.

Wędrówki po górach

Wędrówki górskie to element, który jest związany z bardzo wieloma różnymi korzyściami zdrowotnymi. W tym miejscu chcemy skupić się właśnie na tych pozytywnych aspektach związanych z górskimi wyprawami. Na pewno dają one możliwość znaczącego wzmocnienia kondycji, na pewno też zwiększają taki aspekt jak siła oraz wytrzymałość mięśniowa. Wędrówki górskie to nie tylko aspekt fizyczny, ale także ten psychiczny. Przebywanie w otoczeniu natury, w otoczeniu przyrody powoduje, że jesteśmy bardziej uspokojeni, możemy nabrać dystansu do tych najtrudniejszych spraw, które nieraz spędzają nam sen z powiek. Tym samym wędrówki górskie są korzystne z wielu różnych względów. Ponadto jeśli mówimy o pozytywnych aspektach wędrowania po górach, to jednocześnie też należy wskazać na pewne kwestie socjologiczne, społeczne. Góry uczą pewnych zachowań, uczą szacunku do przyrody, uczą umiejętności zachowania się w różnych sytuacjach. Ponadto także uczą respektu przed siłą przyrody. Przykładem może być zachowanie wobec zbliżającej się burzy.

Niesamowita przechadzka

Będąc w górach mamy nieco większe obawy przed tym zjawiskiem niż wówczas, gdy siedzimy w domu, gdy jesteśmy w mieście. Z drugiej strony oczywiście wędrówki górskie niosą także pewne zagrożenia, a są one związane chociażby z niedostosowaniem obieranej trasy do posiadanego ubioru, wyposażenia czy też własnych możliwości i umiejętności. To jednak kolejny z elementów, z którego można wynieść pewne wnioski. Takie sytuacje uczą pokory, góry uczą pokory, która w codziennym życiu może być nieraz przydatna, która może wiązać się z wieloma korzyściami.

Comments are closed.

Inline
Inline