Jak rozpoznać zawał?

Aneta Rachwał - Adamczyk Czerwiec 15, 2017 0
Jak rozpoznać zawał?

Zawał serca to bardzo groźne zdarzenie, które w bardzo wielu przypadkach kończy się śmiercią danej osoby. Stres, niewłaściwa dieta, używki, życie w pośpiechu jak również i wiele innych czynników przyczynia się do zwiększenia ryzyka wystąpienia owego zawału, a z tymi czynnikami mamy do czynienia współcześnie. Tym samym mamy do czynienia z coraz większą liczbą owych zawałów serca. Jak najbardziej słusznym pytaniem jest zatem to dotyczące tego, w jaki sposób ów zawał móc rozpoznać.

Chroń się przed zawałem

Nie zawsze jest to w pełni możliwe i nie zawsze jest to łatwe, aczkolwiek powiemy, że jest to w większości przypadków jak najbardziej możliwe. W jaki sposób zatem możemy ów zawał serca rozpoznać? Przede wszystkim głównym objawem jest silny ból i ucisk w klatce piersiowej, a więc na pewno nie chodzi tutaj o ból w prawej stronie klatki piersiowej, co jest mylone przez wiele osób. Mówiąc o podstawowych objawach związanych z wystąpieniem zawału serca będziemy chcieli wskazać nie tylko na ból w klatce piersiowej, ale ponadto jak najbardziej musimy również zwrócić uwagę na inne elementy. Możemy do nich na pewno zaliczyć pocenie się, nadmierne pocenie się, duże trudności w oddychaniu jak również zawroty głowy. Czasem bóle mogą promieniować na plecy, do łopatki, do szczęki, krtani a nawet do innych stawów i bynajmniej nie musimy w danym momencie wykonywać żadnych wysiłków fizycznych.

Nietypowe objawy zawału

Do nietypowych objawów związanych z zawałem serca możemy zaliczyć chociażby biegunkę, wymioty, zaburzenia czucia. Ktoś powie, że praktycznie każdy objaw może być niepokojący i dlatego też ważnym elementem na pewno jest zachowanie chłodnej głowy, na pewno jest to, aby zwłaszcza osoby znajdujące się w najbliższym otoczeniu zachowały spokój, aby nie poddawały się emocjom. Jest to bardzo ważny aspekt, dzięki któremu możemy mówić o większej możliwości uratowania danej osoby. Nie każdy zawał kończy się śmiercią osoby, ale ryzyko jej nastąpienia jest na pewno bardzo wysokie i dlatego też żadnego z wyżej wymienionych objawów nie można lekceważyć.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline