Tajemnicza roślina ashwagandha

Aneta Rachwał - Adamczyk Sierpień 15, 2018 Możliwość komentowania Tajemnicza roślina ashwagandha została wyłączona
Tajemnicza roślina ashwagandha

Ashwagandha, to jak dotąd nieodkryta w Polsce, indyjska roślina o niezwykłych właściwościach. Jej inna nazwa to Witania Ospała. W swoim naturalnym środowisku rośnie jako krzew, który wydaje owoce, przypominające dobrze znane wszystkim jagody. To właśnie te owoce są źródłem wielu cennych związków organicznych. Należy ona do roślin adaptogennych, czyi dostosowuje się do potrzeb danego środowiska, pomagając szybko przywrócić organizm do równowagi.

Co zawiera w składzie?

Związki organiczne zawarte w tej roślinie wykazują działanie antyrakowe oraz przeciwbakteryjne. Ponadto likwidują stany zapalne, wspomagają pracę mózgu, jak i obniżają ciśnienie krwi. Badania oraz doświadczenie wielu osób pokazuje, że owoce tej rośliny w zdecydowany sposób przeciwdziałają stanom depresyjnym, poprawiając samopoczucie psychiczne. Owoce witani ospałej pomagają się wyciszyć, dodając jednocześnie energii i chęci do działania. To właśnie działanie antystresowe jest tym, które powoduje, że ludzi zaczynają sięgać po tę roślinę. Łagodząc stres, pomaga się ona zmierzyć z trudnymi sytuacjami dnia codziennego. Ponadto sprzyja on zasypianiu, co sprawia, że organizm może wypocząć, regenerując siły.

Roślina na uwagę

Składniki, jakie posiada Ashwagandha, pomagają w koncentracji i skupieniu uwagi, dlatego jej zażywanie poleca się osobom, które pracują umysłowo, szczególnie w stresujących warunkach. To nie wszystkie zalety tej rośliny, korzystnie wpływa także na system odpornościowy, jaka i reguluje prace tarczycy. Poprawia sprawność organizmu, oczyszczając go z toksyn. Nie jest zalecana dla kobiet w ciąży i mam karmiących.

Comments are closed.

Inline
Inline