Czy warto pić wodę z cytryną?

Marcin Kwiecień 6, 2017 0
Czy warto pić wodę z cytryną?

Dla bardzo wielu osób, picie wody z cytryną na czczo to tradycyjny na rozpoczęcie dnia. Warto w ten właśnie sposób rozpocząć dzień, ponieważ woda z cytryną cechuje się różnorodnymi, pozytywnymi właściwościami dla naszego organizmu. Sam sprawdź, dlaczego warto pić każdego dnia rano, taką właśnie miksturę.

Trend w dziedzinie zdrowia

Szklanka wody z cytryną, to niemalże współczesny trend zdrowotny, od którego wiele osób zaczyna każdy swój dzień. Picie wody z cytryną ma ogromną ilość zalet dla całego naszego organizmu, dlatego też wymieńmy kilka tych najważniejszych. Woda z cytryną dostarcza nam adekwatnej ilości witaminy

Jak przygotować wodę z cytryną?

Przygotowanie wody z cytryną to zadanie, które możemy określić, jako banalnie proste. Wystarczy do szklanki przegotowanej letniej wody, wycisnąć sok z połówki cytryny. Następnie wymieszać i gotowe.

Osoby, które nie lubią i nie delektują się kwaśnym smakiem, mogą wycisnąć nieco mniejszą ilość soku. Dodatkowo, aby poprawić smak wody z cytryną, można zastosować szereg dodatków. Najlepiej w celu poprawy smaku tego napoju zastosować:

  • miód,
  • mięta,
  • cynamon,
  • imbir

Wszystko oczywiście zależy od tego jaki smak lubimy. Dodatkowo warto rozstrzygnąć temperaturę wody, w której mamy zamiar przygotować dla siebie idealny napój. Obecnie mamy zwolenników zarówno wody zimnej jak i ciepłej. Okazuje się, bowiem, że temperatura wody nie ma żadnego wpływu na właściwości napoju dla naszego organizmu.

Kiedy pić wodę z cytryną?

Napój sporządzony z wody i cytryny, najlepiej pić zaraz rano, kilka minut po przebudzeniu. Nie powinniśmy pić go później aniżeli 30 minut przed planowanym posiłkiem. Aby napój mógł korzystnie wpływać na organizm powinniśmy pić go regularnie, co najmniej trzy tygodnie. Napój jest bardzo nisko kaloryczny, albowiem szklanka jego dostarcza nam zaledwie 9 kalorii. Z kolei pokrywa aż 25 % dziennego zapotrzebowania organizmu na witaminę C.

Zalety picia wody z cytryną

Picie wody z cytryną ma szereg zalet. Najważniejszą jest oczywiście to, że dostarcza do organizmu adekwatnej dawki witaminy C. Dodatkowo jednak pobudza, bardzo podobnie jak kawa, chociaż w jej składzie nie ma kofeiny. Woda z cytryną jest świetnym źródłem nawodnienia naszego organizmu, uczestniczy w produkcji kolagenu dzięki czemu poprawia jędrność i napięcie skóry.

Woda z cytryną chroni nas także przed infekcjami, odświeża oddech, a także łagodzi zgagę. Okazuje się również że pomaga w walce z nawet trudnymi zaparciami, dlatego reguluje cykl wypróżnień. Warto dbać o swoje zdrowie i pić wodę z cytryną.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline