Właściwości i zastosowanie soku z trawy pszenicznej

Aneta Rachwał - Adamczyk Maj 2, 2015 0
Właściwości i zastosowanie soku z trawy pszenicznej





O tym, że świat szaleje na punkcie sposobów zdrowego odżywiania wie każdy z nas. Pomimo, iż początkowo pod pojęciem zdrowego odżywania kryło się przede wszystkim prawidłowo zbilansowane menu, dziś jednak dietetycy oraz osoby zajmujące się medycyną niekonwencjonalną, opracowały dietę polegającą na spożywaniu tylko i wyłączenie produktów surowych.

Nie da się ukryć, iż w trakcie gotowania warzyw oraz wszelkich innych produktów, które poddawane są obróbce termalnej, dochodzi do znacznej utraty przez nie wody a wraz z nią również licznych substancji odżywczych. Czy jednak dla ludzkiego żołądka pokarm surowy jest odpowiednie? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna.

Produkty surowe

Od czasu, gdy coraz większą popularność zaczęła zdobywać dieta polegająca na spożywaniu tylko i wyłączenie produktów surowych, bardzo popularne stały się również wszelkiego rodzaju soki z dosyć nietypowych produktów. Jednym z nich jest sok otrzymany z trawy pszenicznej. Pomimo, iż trawa pszeniczna podobnie jak sok z niej uzyskiwany, nie są wynalazkami teraźniejszych czasów, dopiero całkiem niedawno stały się tak popularne. Pierwsze, opisy dotyczące ich zbawiennego działania na ludzki organizm, pochodzą z pierwszej połowy XX wieku. Oczywiście, już wiele setek lat temu mówiono o tajemniczym, zielonym eliksirze przyrządzanym przez wioskowych znachorów, ale tylko nieliczni znali go pod nazwa soku z trawy.

Witaminy i minerały

Trawa pszeniczna tak jak sok z niej, zawiera mnóstwo witamin oraz chlorofilu. Ogromne bogactwo związków organicznych oraz nieorganicznych nie tylko dodaje pijącemu energii, ale także sprawia, że mijają liczne dolegliwości związane przede wszystkim ze spadkiem odporności organizmu, oraz regulacją pracy całego układu przemiany materii. Wyznawcy zasad medycyny niekonwencjonalnej polecają picie soku pszenicy również w przypadku chęci oczyszczenia swojego organizmu z licznych toksyn, zbierających się przede wszystkim w wątrobie oraz nerkach. Sok z pszenicy można także stosować na zewnątrz organizmu, nakładając go na rany, miejsca z podrażnieniami skórnymi oraz w wielu innych.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline