Zdrowie na talerzu

Aneta Rachwał - Adamczyk Sierpień 29, 2017 Możliwość komentowania Zdrowie na talerzu została wyłączona
Zdrowie na talerzu

Osłabienie, infekcje, alergie. To wszystko może mieć bardzo mocno zróżnicowane podłoże, aczkolwiek  w dużej mierze należy mówić o tym, że występowanie owych objawów jest związane z naszym sposobem odżywiania. Nie jest przesadą powiedzenie, że nasze zdrowie jest w głównej mierze uzależnione od naszej diety, od tego wszystkiego, co każdego dnia spożywamy. Zdrowie jest na talerzu i nie ma w tym powiedzeniu żadnej przesady, nie ma ani krzty przesady. Zdrowe jedzenie wcale nie polega na tym, aby sięgać tylko i wyłącznie po produkty określane mianem zdrowej żywności.

Zdrowa żywność na wyciągniecie ręki

W sklepach możemy bowiem spotkać specjalne półki z tak zwaną zdrową żywnością, ale jeśli mielibyśmy spożywać tylko to, co się znajduje na nich, to prawdopodobnie nie odznaczalibyśmy się dobrym zdrowiem. Należy wyważyć, co będzie dla nas bardziej korzystne. Tak naprawdę bowiem w zdrowym sposobie odżywiania chodzi nie tylko o to, co spożywamy, ale także o to, jak jemy. Ważne są pory spożywania posiłków, ważne jest łączenie poszczególnych produktów, a więc ważna jest wiedza na temat prawidłowego żywienia. Mówiąc o produktach, które wpływają w sposób szczególny na nasze zdrowie, będziemy chcieli wskazać w głównej mierze na produkty przetworzone w sposób sztuczny, produkty zawierające różne konserwanty, produkty zawierające dodatki smakowe, itp. Im bardziej przetworzone jedzenie, tym gorzej dla naszego zdrowia.

Dieta a choroby

Mówiąc o różnych poważnych  schorzeniach, chociażby o nowotworach, musimy w sposób jasny zaznaczyć, że to właśnie sposób odżywiania się jest jednym z głównych czynników mogących wpłynąć na zahamowanie rozwoju choroby, na to że nie wystąpi ona wcale i z drugiej strony niewłaściwy sposób odżywiania może wpłynąć na bardzo szybki postęp danej choroby. Chcąc zatem mówić o dobrym stanie naszego zdrowia, powinniśmy w głównej mierze zadbać o to, co jemy i jak jemy. To bez wątpienia klucz do sukcesu, do dobrego samopoczucia i do zachowania bardzo dobrego stanu naszego zdrowia, na którym przecież każdemu z nas zależy.

Comments are closed.

Inline
Inline