Dieta Dukana – dla kogo, zasady i efekty

Bartek M. Czerwiec 15, 2020 Możliwość komentowania Dieta Dukana – dla kogo, zasady i efekty została wyłączona
Dieta Dukana – dla kogo, zasady i efekty

Zasady diety Dukana

Dieta Dukana jest podzielona na cztery etapy. Na czym polega każdy z nich?

  • I faza (do 5 dni) ma na celu dokładnie oczyścić organizm. To, ile będzie trwać, zależy od Twojego celu. Przykładowo u osób, które chcą zrzucić do 20 kg, jest to 5 dni, podczas gdy w przypadku 5 kg pierwszy etap powinien skończyć się już po 2 dniach. W trakcie I fazy na talerzu powinny lądować przede wszystkim produkty białkowe.
  • II faza to czas, w którym tracisz najwięcej kilogramów. Co ciekawe, w tym etapie nie można spożywać żadnych tłuszczów. Ten etap diety Dukana trwa do momentu, aż nie osiągniesz wymarzonej wagi.
  • III faza to moment, w którym następuje urozmaicenie menu. Produkty białkowe spożywa się wyłącznie przez jeden dzień. Podczas pozostałych możesz pozwolić sobie na urozmaicenie tego, co ląduje na Twoim talerzu.
  • IV faza to zakończenie diety Dukana, podczas której możesz jeść praktycznie wszystko. Nie musisz się ograniczać tylko do produktów białkowych.

Dla kogo jest dieta Dukana i jakie daje efekty?

Dieta Dukana powstała z myślą o osobach, które chcą szybko zrzucić kilogramy. Ze względu na to, że wymaga dość drastycznych zmian w żywieniu, zaleca się wcześniejszą konsultację z lekarzem. Z planu żywieniowego nie powinny korzystać osoby z chorymi nerkami, kobiety w ciąży i okresie karmienia oraz dzieci. Twórcy diety Dukana twierdzą, że pomaga ona w osiągnięciu praktycznie każdego celu sylwetkowego. Według nich możesz stracić kilka, a nawet kilkadziesiąt kilogramów.

Czy dieta Dukana jest zdrowa?

Dieta Dukana to jeden ze sposobów na zrzucenie niechcianych kilogramów, które na dłuższą metę nie są dobre dla organizmu. Każdy sposób odżywiania, bez względu na to, jaki jest jego cel, powinien bazować na wszystkich składnikach odżywczych. Ciało potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania nie tylko białka, ale także tłuszczów i węglowodanów, które odpowiadają między innymi za energię. Warto pamiętać, że w przypadku tej metody na pozbycie się tkanki tłuszczowej jest ich zdecydowanie za mało. Przejście na dietę Dukana może również powodować problemy z nerkami oraz prowadzić do wystąpienia niedoborów.

Jeśli nie wiesz, jak samodzielnie skomponować swój jadłospis, by tracić na wadze, a równocześnie dostarczyć sobie wszystkich składników odżywczych, sprawdź ofertę cateringu dietetycznego WygodnaDieta.pl.

Comments are closed.

Inline
Inline