Dietetyczne mleko

Aneta Rachwał - Adamczyk Luty 18, 2015 3
Dietetyczne mleko

Międzynarodowe Stowarzyszenie Produktów Nabiałowych w coraz większym stopniu zastanawia się czy produkować mleko, jakie to jest pozbawione tłuszczu, cukru oraz protein. Za to mleko ma zostać wzbogacone o sztuczny środek o charakterze słodzącym. Tym samym stowarzyszenie tłumaczy, że chce przeciwdziałać otyłości, która to na świecie staje się prawdziwą plagą. Ów produkt ma być nazwany mlekiem dietetycznym i coraz popularniejszy staje się w sieci.

Dietetyczne napoje – czy to prawda?

Okazuje się, że pojęcie napoje dietetyczne to w dużej mierze oszustwo. Wybierając produkty, light, wśród nich mleko oszukujemy się, że dostarczamy do naszego organizmu niewielką ilość kalorii. Czy to prawda? Niestety produkty te nie są ani niskokaloryczne, ani też zdrowe, co sprawia, że sami sobie szkodzimy. Naturalnie producenci sugerują coś zupełnie innego, jednakże jest to jedynie chwyt reklamowy. Nic, bowiem nie sprawi, że schudniesz, jeżeli nie zmienisz wszystkich swoich dotychczasowych nawyków żywieniowych.

Umiar to podstawa

Tym samym, nie dietetyczne mleko jest doskonałym środkiem na walkę z otyłością, lecz przeciwnie idealnym rozwiązaniem wydaje się być tu umiar. Jeśli wypijasz jedynie dietetyczne napoje, lecz na kolację zjadasz pizzę twoje wysiłki idą po prostu na marne. Nie możesz cieszyć się z idealnego efektu końcowego, lecz przeciwnie, coraz bardziej przybierasz na wadze.

Tym samym musisz mieć na uwadze to, aby jeść w ciągu dnia kilka niewielkich posiłków, zrezygnować z produktów tłustych, wysokokalorycznych a zamiast nich sięgnąć po wędliny oraz pełnoziarniste pieczywo. Dodatkowo na pewno warto także zastanowić się nad aktywnością fizyczną. Takie zasady sprawią, że szybko stracimy na wadze, pozbędziemy się nadprogramowych kilogramów, a tym samym będziemy cieszyć się ze znakomitych efektów.

3 komentarze »

  1. Świetny post, taki praktyczny!

  2. Katherine Czerwiec 3, 2015 at 1:29 am -

    Fajny i przydatny artykuł i też blog merytoryczny. Pozdrawiam.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline