Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie Kegla?

Bartek M. Marzec 17, 2017 0
Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie Kegla?






Sporo czasu poświęcamy na trenowanie mięśni brzucha, ud i pośladków, licząc na dobry wygląd. Bagatelizujemy natomiast mięśnie, które – choć ich nie widać – odgrywają bardzo ważną rolę. U wieku rozrodczym ułatwiają poród, a w okresie menopauzalnym pomagają walczyć z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Mowa o mięśniach dna miednicy.

Sporo czasu poświęcamy na trenowanie mięśni brzucha, ud i pośladków, licząc na dobry wygląd. Bagatelizujemy natomiast mięśnie, które – choć ich nie widać – odgrywają bardzo ważną rolę. U wieku rozrodczym ułatwiają poród, a w okresie menopauzalnym pomagają walczyć z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Mowa o mięśniach dna miednicy.

Mięśnie dna miednicy, znane również jako mięśnie Kegla, to zespół mięśni i więzadeł, które odpowiadają za podtrzymywanie „od dołu” narządów jamy brzusznej. Jeśli mięśnie są zwiotczałe i rozluźnione, wówczas dochodzi do poważnych kłopotów. Macica może wypadać, a pęcherz może pracować w sposób niekontrolowany. Wystarczy więc tylko wzmocnić mięśnie Kegla, by pozbyć się uciążliwych dolegliwości i… zwiększyć siłę doznań seksualnych.

Mięśnie Kegla w doskonałej kondycji

O ile w społecznościach Dalekiego Wschodu trenowanie mięśni dna miednicy wpisało się w tradycję, tak w Polsce nie jest to mocno spopularyzowane. Tymczasem wykonywanie odpowiednio dobranych ćwiczeń powinno wejść w nawyk młodym i zdrowym kobietom. Wytrenowane mięśnie Kegla będące w dobrej kondycji to inwestycja na lata.

  • Wytrenowane mięśnie poprawiają satysfakcję seksualną

Mocne i naprężone mięśnie Kegla wpływają pozytywnie na jakość życia seksualnego. Im są silniejsze i wzmocnione, tym lepsze jest odczuwanie doznań przez obojga partnerów. Co więcej, wytrenowane mięśnie przekładają się na silniejsze orgazmy u kobiety.

  • Mocne mięśnie Kegla zapobiegają nietrzymaniu moczu

Osłabione mięśnie dna miednicy nie są w stanie podtrzymywać pęcherza moczowego, co zwiększa ryzyko wystąpienia nietrzymania moczu. Dlatego warto wzmocnić mięśnie, by wstydliwy problem przestał istnieć.

  • Silne mięśnie dna miednicy zapobiegają wypadaniu macicy

Obniżanie narządów rodnych może skutkować wypadaniem macicy. Spowodowane jest to rozciągnięciem oraz zwiotczeniem mięśni Kegla stanowiących niejako rusztowanie dla „dolnych” narządów w jamie brzusznej, a więc narządów układu moczowo-płciowego.

Wzmacniając mięśnie, zapobiegasz tej uporczywej dolegliwości objawiającej się trudnościami w oddawaniu moczu, parciem lub bólem w pochwie.

Czas na trening, czyli jak ćwiczyć mięśnie Kegla

Ćwiczenia mięśni dna miednicy są bardzo proste – ich istotą jest napinanie oraz rozluźnianie. Ważne jest jednak, by wykonywać je prawidłowo oraz systematycznie – tylko wtedy zapewnią wysoką skuteczność.

Jak ćwiczyć? Stań w lekkim rozkroku. Napnij mięśnie Kegla i wytrzymaj w takiej pozycji przez 5 sekund, a następnie rozluźnij je. Na początek wystarczy jedna seria 5 skurczów i rozkurczów powtarzana 3 razy dziennie. W miarę wytrenowania mięśni, zwiększaj liczbę powtórzeń i serii.

Chcąc urozmaicić sobie trening mięśni dna miednicy, sięgnij po kulki Gejszy. Umieszczane w pochwie, przyczyniają się do wzmocnienia ważnych dla układu moczowo-płciowego mięśni. „Kulki Gejszy to specjalne kulki dopochwowe, w środku których znajdują się mniejsze kuleczki o większej masie. Obijając się o siebie, wywołują drgania i tym samym zmuszają mięśnie dna miednicy do mimowolnego zaciskania się” – tłumaczy pracownik internetowego sex shopu SexownySklep.pl. „Wybierając kulki Gejszy, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wagę oraz średnicę. Osobom początkującym polecamy kulki większe, ale lżejsze. W miarę wytrenowania, można wymienić je na kulki mniejsze i cięższe” – dodaje.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline