Dlaczego warto uczyć dzieci miłości do sportu?

Anna Dydymska Maj 18, 2016 2
Dlaczego warto uczyć dzieci miłości do sportu?

Dzieci, to nasze największe skarby. Musimy więc o nie dbać. Dziś jednak rozpieszczamy je kupując laptopy, smartfony, tablety, czy i pady. W dobie internetu dzieci najchętniej spędzają czas przed komputerem. Wizyty na placu zabaw, czy grę w piłkę na szkolnym podwórku zamieniają na komputerowe gry, czy portale społecznościowe. To niestety sprawia, że mają mało ruchu, a to zdecydowanie nie jest dobre dla ich rozwoju fizycznego. Dlatego właśnie w dzisiejszych czasach warto zadbać, aby dzieci pokochały sport. Dlaczego? Powodów jest wiele.

Walka z nadwagą

Statystyki są wręcz tragiczne. Każdego roku coraz więcej dzieci ma poważny problem z nadwagą. Ta jak wiemy może mieć wpływ nie tylko na jego ogólną kondycje fizyczną, czy wytrzymałość. Nadwaga u dzieci, to tak naprawdę prosta droga do problemów z sercem, czy układem krążenia. Dzieci uprawiające sport są sprawniejsze i bardziej wytrzymałe.

Kiedyś w wakacje do późnych godzin wieczornych dzieci nie wracały z podwórka do domu. Grały piłkę, ćwiczyły na słynnym trzepaku, czy wchodziły na drzewa. Oczywiście, nie zawsze to było w stu procentach bezpieczne, i trzeba było je mieć na oku, jednak dla ich organizmu ten tryb życia był zdecydowanie lepszy, niż wielogodzinne przesiadywanie przed komputerem przy niezdrowych, słodko – słonych przekąskach. Nie wspominając o tym, że nic lepiej nie pobudzi naszego organizmu do życia lepiej, niż letnie, świeże powietrze.

Dziecko uczy się współpracy w grupie

Dosłownie! Każda rywalizacja sportowa, opierająca się na konkretnych zasadach uczy Twoją pociechę zdrowej, sportowej rywalizacji. Dziecko uczy się przegrywania, akceptacji wygranej rówieśnika, oraz nabywa umiejętności pracy w grupie i słuchania zdania nie tylko swojego, ale i swoich kolegów. W przyszłości ułatwi mu to nawiązywanie kontaktów społecznych.

Sport dla dzieci

To nie tylko sport, ale i zabawa, a często rekreacja. Z pewnością dlatego też w naszym kraju powstało tak wiele ośrodków uczących dzieci różnych dyscyplin sportowych takich jak: pływania, biegania, jazdy na rowerze, czy na nartach. Oczywiście wszystko odbywa się pod ścisłym nadzorem fachowców. W tego typu organizowane są także zawody, czy Olimpiady – te często pozwalają wyławiać polskie, sportowe talenty. Jeśli chodzi o gry sportowe dla dzieci, to wciąż do najpopularniejszych należą między innymi: piłka nożna, koszykówka, tenis, czy wszelkiego rodzaju skoki przez przeszkody, lub na trampolinie.

Nie zwalniaj z WF-u!

To niestety częsty błąd, który popełniają rodzice. Oczywiście, nie mówimy tu o przypadkach, gdzie zwolnienia z WF-u jest naprawdę konieczne. Jednak jak dobrze wiemy jest wiele przykładów, gdzie dziecku zwyczajnie nie chce się ćwiczyć, a rodzice nie przykładając do tego wagi przystają na to, pozwalając mu na brak obecności podczas zajęć z wychowania fizycznego.

Nie bez powodu też znani sportowcy z naszego kraju tak wspierają kampanie przeciwko zwolnieniom z WF-u. Idol w postaci utytułowanego sportowca może być początkiem chęci do aktywności fizycznej Twojego dziecka.

2 komentarze »

  1. Anusia Maj 18, 2016 at 3:00 pm -

    WF to podstawa w tym wieku!

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline