Jak zdrowo zrzucić zbędne kilogramy? Praktyczne wskazówki i porady

Bartek M. Maj 13, 2019 Możliwość komentowania Jak zdrowo zrzucić zbędne kilogramy? Praktyczne wskazówki i porady została wyłączona
Jak zdrowo zrzucić zbędne kilogramy? Praktyczne wskazówki i porady


Wiosenne dni to czas, w którym zaczynamy myśleć o uzyskaniu wymarzonej sylwetki na wakacje. Często jednak zapominamy o bezpieczeństwie, stosując głodówki lub ryzykowne diety, które nie przybliżają nas do celu. Zastanawiasz się, jak zgubić zbędne kilogramy? Sprawdź nasz poradnik.

Najpopularniejsze diety

Ilość diet odchudzających może przyprawić o zawrót głowy. Jedną z częściej stosowanych jest dieta doktor Dąbrowskiej, która ma dość specyficzne i restrykcyjne zasady polegające na spożywaniu wskazanych składników w ciągu kilku tygodni. Warto nadmienić, że głównym założeniem nie jest jednak utrata zbędnych kilogramów, a oczyszczenie organizmu.
Popularność zdobyła również dieta białkowa Dukana, jednak w ostatnim czasie podnoszą się głosy o jej szkodliwości. Bezpieczną alternatywą może być dieta opracowana przez lekarza Williama Hay’a. Zasady są bardzo proste – nie wolno łączyć białek z węglowodanami. Trzeba także pamiętać, żeby w każdym posiłku znalazł się tzw. superspalacz tłuszczu, czyli żelazo, magnez, witamina C, jod. Przykładowe menu to śniadanie składające się wyłącznie z owoców, a na obiad przygotowanie pełnoziarnistego makaronu z warzywami. Drugie śniadania i podwieczorki nie mogą przekraczać 100 kalorii.

Z diet stosowanych przez światowe gwiazdy warto wyróżnić natomiast dietę hollywoodzką. Przez pierwszy tydzień należy jeść owoce, w kolejnych włączyć warzywa i określone produkty, np. chude mięso. Niezależnie od tego, jaką dietę wybierzesz, zachowaj rozwagę, a jeśli zależy Ci na maksymalnym bezpieczeństwie, skorzystaj z porad dietetyka. Sprawdzoną marką jest 24fitclub.pl, której ofertę polecamy sprawdzić.

 

Jak bezpiecznie się odchudzić?

Pamiętaj, że dieta to nie wszystko. Innym, bardzo istotnym czynnikiem jest aktywność fizyczna. Nie kupuj jednak pod wpływem chwili karnetu na siłownię. Lepszym sposobem będzie wygospodarowanie w ciągu dnia kilkunastu minut na ćwiczenia w zaciszu własnego domu. Możesz sprawdzić propozycje bardzo popularnej instruktorki Chodakowskiej, której zalecenia treningowe sprawdzą się dla każdego, nawet początkującego. Odchudzanie wspomaga również skakanie na skakance i regularne serie “brzuszków” lub “pompek”. Warto rozważyć także pływanie na basenie lub bieganie.

Przepis na efektowne odchudzanie z korzyścią dla zdrowia? Odpowiednia dieta i ćwiczenia, dzięki którym zachwycisz sylwetką na wakacje. Pamiętaj, że rozważne podejście do tematu zagwarantuje Ci nie tylko bezpieczeństwo, ale i uniknięcie efektu jo-jo.

Źródło: materiały prasowe

Comments are closed.

Inline
Inline