Co nam daje sport?

Aneta Rachwał - Adamczyk Marzec 16, 2018 Możliwość komentowania Co nam daje sport? została wyłączona
Co nam daje sport?

Mówi się, że sport to samo zdrowie, że powinien być on obecny w codzienności każdego człowieka, ale czy tak naprawdę każdy z nas w to wierzy, czy zdajemy sobie sprawę z tego, co nam daje ów sport i jak jest on ważny? Z jednej strony musimy jasno zaznaczyć, że uprawianie aktywności fizycznej jest nieodłącznie związane z ryzykiem odniesienia kontuzji i temu nie możemy zaprzeczyć. Jednakże obawy przed kontuzjami nie powinny nas zniechęcić do aktywności fizycznej.

Kontuzje w sporcie

Bardzo często owe kontuzje wynikają z faktu, że się właściwie nie odżywiamy, że nasza aktywność fizyczna nie jest właściwa, nie ma miejsca odpowiednia regeneracja, a nasz wysiłek jest nadmierny. Tymczasem z codziennej aktywności fizycznej możemy czerpać całymi garściami, możemy zyskać o wiele lepsze zdrowie, jeśli będzie ona obecna w naszej codzienności, jeśli będzie regularna. Nie będziemy w tym miejscu mówić o konkretnej formie sportu, który wybierzemy, gdyż praktycznie każda forma może być dobra. My jednakże wskażemy na owe korzyści, które mogą nas samych dotyczyć. Na pewno będziemy mówili o lepszej pracy naszego serca, układu krwionośnego, na pewno będziemy mówili o wzmocnieniu naszych stawów, kości lepszym śnie, lepszej odporności naszego organizmu, będziemy bardziej odporni na przesilenia pogodowe.

Wzmocnij organizm

Poza wzmocnieniem układu krwionośnego będziemy również wskazywać na wzmocnienie układu oddechowego, o zwiększenie parametru wydolności oddechowej. Oczywiście to wszystko jest poparte konkretnymi wynikami badań naukowych, a więc nie jest to tylko czysta teoria, ale jak najbardziej jest to nasza rzeczywistość. My często mówimy, że nie mamy czasu na ową aktywność, że jesteśmy zmęczeni, a to właśnie z braku owego ruchu może wynikać brak sił, zmęczenie i tym samym brak ochoty na to, aby się zdrowo poruszać. Dobrze, że we współczesnej rzeczywistości mamy do czynienia z powszechną zachętą do tego, aby wprowadzać aktywność fizyczną do swojej codzienności, gdyż dzięki temu większa liczba osób mobilizuje się do tego, by ruszyć się z kanapy.

Comments are closed.

Inline
Inline