Otoczka ciąży

Marcin Sierpień 30, 2017 Możliwość komentowania Otoczka ciąży została wyłączona
Otoczka ciąży

Ciąża to bardzo szczególny czas, w którym z jednej strony cieszymy się na przyjście na świat naszego potomka, ale z drugiej strony możemy mieć różne wątpliwości dotyczące tego w jakiś sposób powinniśmy postępować, oraz czy elementy w naszym domu, w naszym stylu życia nie będą nam szkodzić. Dlatego też w tym miejscu będziemy chcieli w sposób szczególny wskazać na kilka aspektów naszej ciąży.

Ciąża i obecność zwierzaków w domu

Wiele osób zadaje sobie to pytanie czy obecność psa lub kota w domu może w sposób negatywny wpłynąć na przebieg naszej ciąży, czy możemy mówić o jakimkolwiek zagrożeniu, czy może lepiej jest nie mieć kota, psa i jednocześnie być w ciąży? Jeśli chodzi o samego psa, to jego obecność nie wpływa na zdrowie płodu i o to możemy być spokojni. Oczywiście można zastanawiać się nad tym, w jaki sposób będzie on zachowywał się po przyjściu na świat dziecka, ale to już jest zupełnie osobna kwestia.

Zupełnie inaczej jest z obecnością w domu kota. To zwierzę jest podstawowym żywicielem pasożyta wywołującego toksoplazmozę, a więc tym samym mówimy o bezpośrednim zagrożeniu dla płodu. Przy tym warto dodać, iż nie tylko kot może być owym zagrożeniem, ale ponadto również należy szczególną ostrożność zachować przy kontakcie z jakimiś ptakami.

Ciąża i używki

kamagra sklepWiemy jak wpływa obecność zwierząt na naszą ciążę, ale warto także zadać pytanie o to, w jaki sposób na przebieg owej ciąży może mieć stosowanie różnego rodzaju używek. Tak naprawdę jednakże nie ograniczymy się tylko do typowych używek, ale po prostu do produktów, które mogą wywołać różne negatywne skutki. Przede wszystkim wskażemy na unikanie wszelkiego rodzaju toksyn w pożywieniu, które de facto budują organizm małego dzieciaka w łonie matki. Spośród owych produktów mogących nam zaszkodzić, w sposób szczególny wskażemy na ryby morskie pochodzące z różnych hodowli. Chodzi między innymi o:

  • miecznika,
  • łososia,
  • rekina,
  • marlina

Ważne jest zwracanie uwagi na to, co spożywamy, na całą naszą dietę. Im mniej przetworzonego jedzenia, unikanie tego, co zostało wyprodukowane przy użyciu różnych sztucznych nawozów oraz pestycydów pozwoli nam na bezpieczne donoszenie ciąży do szczęśliwego końca Oczywiście nie będzie niczym odkrywczym, jeśli powiemy, że w ciąży nie jest wskazane wypijanie jakiejkolwiek ilości alkoholu, nie wolno także palić tytoniu w sposób czynny czy też bierny, nie należy wypijać nadmiernej ilości kawy, a najlepiej jest z niej całkowicie zrezygnować. Co zatem jest wskazane?

Na pewno zwiększona ilość czasu spędzanego na świeżym powietrzu, na pewno zwiększona ilość spacerów, na pewno również dieta oparta o zdrowe, naturalne i ekologiczne składniki. Stosując się do owych zasad, jak najbardziej będziemy mogli mówić o właściwej dbałości o zdrowie swoje i swojego maluszka, będziemy mogli mówić o względnie dobrym samopoczuciu w ciąży, a to jest przecież bardzo ważny element. Poza tym będziemy mogli skupić się w tym momencie na cieszeniu się nowym życiem, które ma przyjść na świat.

Comments are closed.

Inline
Inline