Trening ATB

Marcin Listopad 16, 2016 0
Trening ATB

Nadmiar zbędnej tkanki tłuszczowej – oto co najczęściej motywuje nas do tego, aby zacząć trenować. By jednak uzyskać pożądane efekty należy zaaplikować sobie odpowiedni zestaw ćwiczeń, odpowiedni, a zatem taki, który zaangażuje konkretne partie mięśni. Określeniem, które kojarzy nam się z nadmiarem tkanki tłuszczowej jest z pewnością cellulit. Na szczęście powstał trening, który pozwoli zwalczyć jego nadmiar, a jest to trening ATB.

Co dają ćwiczenia?

Przede wszystkim redukują zbędną tkankę tłuszczową, tym samym zwalczamy cellulit. To co charakteryzuje trening ATB, to ich regularne tempo dzięki czemu energia z ciała uwalnia się równomiernie w konkretnych partiach ciała, głownie w mięśniach brzucha, ud i pośladków. Trening ATB powoduje, że nie tylko sylwetka staje się szczuplejsza, ale i wspomniane mięśnie bardziej jędrne i elastyczne. Tym samym cały organizm staje się silniejszy.

Przykładowe treningi

W dzisiejszych czasach jak wiemy mamy możliwość trenowania nie tylko na sali treningowej, ale i w domu. Rodzajów ćwiczeń jest kilka, jednak postanowiliśmy przedstawić kilka przykładowych. Pierwszy przykład do 30 brzuszków, gdzie kładąc się na plecach należy ugiąć nogi w kolanach, oraz głowę oprzeć na dłoniach, następnie trzykrotnie unosimy i opuszczamy tułów. Kolejne ćwiczenie to 30 przysiadów. Stojąc w delikatnym rozkroku należy wyciągnąć ręce przed siebie na wysokość ramion. Po przyjęciu takiej pozycji trzykrotnie należy kucać i wstawać. Jeszcze inny przykład do w pozycji leżącej (na plecach) wykonaj 20 „rowerków” (ponownie trzykrotnie). Kolejne ćwiczenie – stojąc w rozkroku wyciągnij ręce do góry, wykonaj 30 skłonów, gdzie lewą ręką dotykamy prawej stopy i odwrotnie (serie powtarzamy 3 razy). Następna opcja to stanie przy krześle z dłońmi ułożonymi na jego oparciu, a następnie wykonanie 10-ciu zamaszystych wymachów zarówno w bok, jak i w tył najpierw prawą, później lewą nogą. Ostatni etap ćwiczeń powinny stanowić treningi rozciągające. Pomogą one uniknąć zakwasów.

Zaopatrz się w matę

Jest ona ogromnie ważna. Dobra mata bowiem może zapobiec licznym kontuzjom. Grunt, aby była ona antypoślizgowa. Wybierając mate dobierz ją również do swojej wagi oraz wzrostu. Spokojnie, nawet mając powyżej 2-óch metrów jesteś w stanie dobrać mate do siebie. Ważne też, aby mata była łatwa w czyszczeniu i utrzymaniu. Dlatego Ty najlepiej zdecydujesz, czy lepsza będzie gładka, czy z materiału chropowatego. Matę fitness do treningu ATB kupisz w każdym dobrym sklepie z asortymentem do ćwiczeń (zarówno na miejscu, jak i online).

 

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline