Wpływ jazdy na wrotkach na mięśnie

Bartek M. Czerwiec 1, 2018 Możliwość komentowania Wpływ jazdy na wrotkach na mięśnie została wyłączona
Wpływ jazdy na wrotkach na mięśnie


Zarówno jazda na wrotkach jak i na popularnych dzisiaj rolkach daje bardzo wiele korzyści. Jest to bardzo efektywna forma aktywności fizycznej, w której należy wskazywać na wiele zalet związanych z mięśniami. Do podstawowych korzyści można zaliczyć:

– wzmocnieniu mięśni pośladków oraz nóg,

– zwiększeniu spalania tkanki tłuszczowej,

– zwiększeniu koordynacji ruchowej,

– poprawie ogólnej kondycji

Poza wymienionymi należy także wskazać na to, że jazda na wrotkach bardzo korzystnie wpływa na psychikę, jest doskonałym sposobem na to, aby się odprężyć.

Spalanie tkanki tłuszczowej

Jazda na wrotkach to sposób na bardzo szybką utratę zbędnej ilości tkanki tłuszczowej. W trakcie godzinnej jazdy można bowiem spalić około 700 kcal. Jeśli więc ta przyjemność będzie nam zajmować 60 minut dwa lub trzy razy w ciągu tygodnia, to efekty będą widoczne bardzo szybko. Wrotki to nie tylko sport, ale trzeba powiedzieć – wrotki fitness. Warto, aby w trakcie takiej jazdy utrzymywać w miarę stałe tętno. W ten sposób proces spalania tkanki tłuszczowej będzie jeszcze bardziej efektywny.

Inne korzyści

Taki sport jak chociażby bieganie jest związany z wysokim obciążeniem dla stawów. Przy jeździe na wrotkach ten aspekt mamy wyeliminowany. Płynny ruch, jaki jest wykonywany podczas jazdy powoduje, że owo obciążenie jest minimalne. Tym samym nie jesteśmy tak bardzo zmęczeni i nie odczuwamy bóli w kolanach. Taka jazda znacznie poprawia kondycję ogólną, poprawia pracę serca. Należy do aktywności aerobowej inaczej zwanej także aktywnością kardio. Znacznie szybciej można ujędrnić mięśnie ud, pośladków, sprawić, że będą bardziej smukłe. Poza tym jazda na wrotkach powoduje także większe dotlenienie organizmu.

Jaki sprzęt wybrać?

Słusznym zapytaniem jest to, jakie wrotki dla siebie czy też dla swojego dziecka wybrać. Nieco inne będą dziecięce, a nieco inne będą damskie wrotki. Idąc tym tokiem myślenia, inne będą też męskie wrotki. Te należy dobrać w sposób indywidualny do siebie. Nie chodzi tylko o wzór, o to, aby się podobały. Chodzi przede wszystkim, aby dobrać je rozmiarowo do siebie. W tym względzie bezpieczeństwo jazdy i komfort mają kluczowe znaczenie. Jeśli nie będzie owego komfortu, nie będzie przyjemności z jazdy na wrotkach.

Oprócz wymienionych zalet, należy także wskazać na to, że jazda na wrotkach, tudzież rolkach jest korzystna z jeszcze jednego powodu. Chodzi mianowicie o to, że w zatłoczonym mieście to bardzo dobry sposób na transport, na ominięcie zakorkowanych miejskich ulic.

Więcej na https://www.sportbody.pl

Comments are closed.

Inline
Inline