Zdrowe herbaty na każdą porę roku

Aneta Rachwał - Adamczyk Październik 29, 2014 0
Zdrowe herbaty na każdą porę roku

Dieta jest niezwykle ważnym elementem dla każdego człowieka, a wszystko, dlatego, iż sprawia, że czujemy się zdrowi, silni, zaś nasz organizm każdego dnia doskonale funkcjonuje. Jednakże często stosując dietę, zapominamy, że istotne są także napoje, jakie spożywamy każdego dnia. Oczywiście jednym z najważniejszych i jednocześnie najbardziej popularnych jest herbata. Panuje jednak przekonanie, że herbata ma właściwości odwadniające organizm, co sprawia, ze często staramy się zamienić ją na inne napary. Czy jednak całkowicie rezygnować z herbaty w naszej diecie? Wcale nie musimy tego robić, albowiem obecnie na rynku kupić można herbaty ziołowe oraz bezkofeinowe, które to w bardzo pozytywnym stopniu wpływają na nasz organizm.

Herbata na każdą okazję

Obecnie produkowane herbaty są oparte na bazie ziół, co sprawia, że znakomicie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Niektóre z nich świetnie ogrzewają i energetyzują nas w okresie zimy, zaś inne chłodzą nasze ciała w lecie. Warto, więc wiedzieć, które herbaty spożywać i jakie cieszą się zaufaniem konsumenta.

Herbata miętowa 

Herbata miętowa, bądź też napar miętowy, robi się z suszonych liści mięty. Obecnie można zarówno zakupić gotowy produkt w sklepie, jak i samodzielnie zrobić napar. Herbata ta ma wielką ilość właściwości, lecz przede wszystkim oczyszcza nasz organizm, odświeża, a dodatkowo wspomaga proces trawienia. Co więcej picie takiego naparu wskazane jest przy chorobie refleksowej.

Herbata rumiankowa

Ten rodzaj herbaty ma charakter relaksujący. Zmniejsza, bowiem napięcie, jakie występuje w naszych mięśniach, a dodatkowo dba o jelita i ich prawidłowe funkcjonowanie.  Herbata rumiankowa jest także idealna, jeśli cierpimy na zapalenie gardła oraz jamy ustnej. To świetny sposób na ostry ból gardła.

Herbata z pokrzywy

Przeprowadzone badania dowodzą, że herbata z pokrzywy łagodzi alergię oraz jej większość objawów. Jest nie tylko moczopędna, ale także łagodzi choroby reumatyczne. Mimo tego, że jej smak jest zdecydowany, nie jest ostra i nieprzyjemna dla podniebienia.

Herbata z hibiskusa 

Herbata z hibiskusa znakomicie sprawdza się wśród tych osób, które to mają podwyższone ciśnienie. Jej właściwości polegają na obniżeniu złego cholesterolu, a dodatkową zaletą jest także doskonały owocowy smak.

Herbata z werbeny 

To jedna z najczęściej polecanych przez lekarzy herbat, która to ma właściwości przeciwzapalne. Bardzo często tą herbatę stosuje się w chwili, kiedy walczymy z przeziębieniem oraz grypą. Charakterystyczną cechą tej herbaty jest to, że ma maślany smak.

Herbata z dzikiej róży 

Ten rodzaj herbaty ma zastosowanie moczopędne, dzięki czemu oczyszcza nasz organizm. Najlepsza herbata z dzikiej róży jest w połączeniu z imbirem oraz z goździkami.

Herbata Rooibos 

Herbata Rooibos to herbata typowo ziołowa, która ma bardzo specyficzny i smaczny miodowy smak. Ten typ herbaty nie zawiera kofeiny, a dodatkowo jest ona przeciwutleniacze, co sprawia, że ma zdolność łagodzenia mdłości, a także obniża znacznie ciśnienie krwi. Co więcej sprawia, ona, że rany szybciej się goją, dlatego można stosować ją, jako okład.

Herbata z imbiru 

Herbata z imbiru to znakomity sposób nie tylko na trawienie i nudności, ale także rozwiązuje problemy z bolącym gardłem.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline