Zegarki dla sportowców – co warto wiedzieć

Bartek M. Wrzesień 4, 2017 Możliwość komentowania Zegarki dla sportowców – co warto wiedzieć została wyłączona
Zegarki dla sportowców – co warto wiedzieć

Zbliża się wrzesień a wraz z nim powrót do szarej codzienności. Dzieci wracają do szkoły, dorośli do swoich codziennych zajęć. Miłośnicy sportu powoli wracają na siłownie i do fitness clubów, gdzie bez względu na pogodę będą mogli spalić wszystkie nadliczbowe kalorie.

Wracając do aktywności fizycznej dobrze jest zadbać o odpowiednie wyposażenie. Przyda się nowy strój, obuwie i zegarek, który nie tylko pokaże aktualny czas, ale także pomoże w ćwiczeniach.

Zegarki dla sportowców

Na rynku zegarmistrzowskim można spotkać wiele zegarków stworzonych z myślą o sportowcach. Niemal każda firma produkująca czasomierze ma w swojej ofercie co najmniej kilka takich modeli. Charakteryzują się one nie tylko sportowym wyglądem, ale przede wszystkim dużą liczbą dodatkowych funkcjonalności. Dla tych, którzy  nie przepadają za smartwatchami doskonałą alternatywą będą chociażby zegarki Casio, które poza czasem mierzą również puls, tętno czy ilość kilometrów przebytych podczas treningu.

Zegarki sportowe – wygląd

Pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę wybierając sportowy zegarek jest jego wygląd. Duża tarcza główna i kilka mniejszych to podstawa. Następnym kryterium jest materiał, z jakiego zostały wykonane poszczególne elementy czasomierza. W przypadku zegarków sportowych szczególną popularnością cieszą się modele, których elementy wykonane są z tworzyw sztucznych – najlepiej w mocnych neonowych kolorach, które podbijają świat w tym sezonie.

Dodatkowe funkcje

Zegarki sportowe powinny być wyposażone w dodatkowe funkcje, które przydadzą się podczas aktywnego spędzania czasu np. na siłowni. Wśród najbardziej przydatnych jest oczywiście stoper. Obecnie niemal każdy zegarek sportowy jest w niego wyposażony. Ponadto warta uwagi jest także funkcja mierzenia ilości pokonanych kilometrów podczas treningu. Funkcję taką można spotkać w niektórych modelach np. zegarków Casio. Innym praktycznym dodatkiem jest pulsomierz. Z tej funkcji korzystają sportowcy zaawansowani, amatorzy mogą ją sobie odpuścić.

Gdzie szukać zegarków sportowych?

Obecnie zegarki sportowe można kupić w każdym sklepie mającym w swojej ofercie czasomierze. Warto jednak zajrzeć także do sklepów internetowych takich jak np. czaszegarkow.pl. Można tam znaleźć dziesiątki modeli zegarków, z których każdy sportowiec wybierze coś dla siebie. Przy okazji warto wspomnieć, że zegarki kupowane w sklepach internetowych zazwyczaj są tańsze od tych dostępnych w sklepach realnych. Można też spotkać tam wiele modeli, które nie są dostępne w butikach.

Comments are closed.

Inline
Inline