Bieganie – znajdź czas i motywację

Aneta Rachwał - Adamczyk Marzec 23, 2015 2
Bieganie – znajdź czas i motywację

Bieganie jest niezwykle popularnym rodzajem aktywności fizycznej, po którą sięga coraz większa ilość osób. Jednakże często trudno nam znaleźć czas, albowiem żyjemy szybko, mamy wiele obowiązków, ale również nie mamy motywacji, aby regularnie sięgać po ten rodzaj wysiłku. Warto wiedzieć, jak znaleźć czas i motywację, aby bieganie stało się po prostu naszą pasją.

Jak znaleźć trochę czasu?

Jeśli masz ochotę regularnie biegać, lecz w zasadzie trudno jest ci w nawale codziennych obowiązków znaleźć trochę wolnego czasu, nie możesz pozwalać na taką sytuację. Istnieje, bowiem idealny sposób, aby pogodzić codzienne obowiązki, pracę, naukę z treningiem. Wcale, bowiem nie trzeba ćwiczyć godzinami, aby cieszyć się z doskonałej formy i idealnej kondycji. Wystarczy jedynie trzydzieści minut dziennie, aby nasze ciało stało się po prostu sprawne.

Jak trenować szybko i skutecznie?

  • Trenując starajmy się budować swoją siłę. Wystarczy pięć minut rozgrzewki i już można zacząć intensywny trening. Dzięki temu z dnia na dzień zaobserwujesz, że twoja siła, wytrzymałość i energia uległy poprawie.
  • W treningu istotna jest także szybkość. Nie musisz biegać w plenerze, jeśli czas ci na to nie pozwala. Równie dobrze do swego mieszkania możesz zakupić bieżnię i używać jej zawsze, kiedy znajdziesz chwilę czasu. Ważne, aby twoje ćwiczenia były intensywne.
  • Wytrzymałość to podstawa, dlatego też warto wybrać jeden dzień, na przykład w czasie weekendu, kiedy to mamy więcej czasu i do biegania dołączyć także ćwiczenia siłowe.
  • Forma dla całego ciała to wynik ćwiczeń, które odbywają się regularnie. Na pewno, więc warto, chociaż dwa, czy trzy razy w ciągu tygodnia skusić się na aktywność fizyczną. Nie tylko będziemy cieszyć się doskonałą kondycją, ale także piękną sylwetką, której na pewno pozazdroszczą nam znajomi.

Problem z motywacją

Istnieje jeszcze jeden problem, z jakim boryka się potencjalny biegacz. Często zaczynamy nasze treningi pełni entuzjazmu, lecz po kilku dniach nasza motywacja spada. Brak nam zapału do stawienia czoła nowym wyzwaniom. Jest to problem trudny oraz skomplikowany, ale warto także nad nim popracować. Można, więc ćwiczyć wspólnie z najbliższym przyjacielem, czy też udać się na trening do fitness klubu. Ćwicząc wspólnie nasza motywacja będzie mocniejsza i silniejsza.

2 komentarze »

  1. Fan Kwiecień 7, 2015 at 8:37 pm -

    Najlepiej zacząć małymi kroczkami i co jakiś czas je zwiększać niż zacząć z tak zwanej „grubej rury”. Ważne, żeby motywacja była cały czas!

  2. BeFIT.pl Czerwiec 8, 2015 at 4:29 am -

    „Wcale, bowiem nie trzeba ćwiczyć godzinami, aby cieszyć się z doskonałej formy i idealnej kondycji. Wystarczy jedynie trzydzieści minut dziennie, aby nasze ciało stało się po prostu sprawne” dokłądnie, w wielu przypadkach wystarczy tylko 30 min ćwiczeń, nie trzeba (jak niektózy twierdzą) spędzać na siłowni bite 1,5- 2 godziny! 🙂

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline