Ćwiczenia Pilates

Marcin Listopad 21, 2016 0
Ćwiczenia Pilates

Choć wielu nas marzy o idealnej figurze, niestety nie wie jak solidnie się za nią zabrać. Trudno się dziwić, bowiem co rusz pojawiają się nowe zestawy ćwiczeń gwarantujące „idealne ciało”. Grunt jednak, by dobrać ćwiczenia pod swoje możliwości, oraz partie mięśni nad którymi należy się skupić. Bo jeśli marzysz o płaskim brzuchu, to nie pomogą Ci ćwiczenia na nogi i uda. Same treningi najczęściej kręcą się jednak wokół redukcji tkanki tłuszczowej, a jednym z najpopularniejszych treningów, są ćwiczenia Pilates.

Jak wyglądają ćwiczenia?

Sama technika ćwiczeń jest tak dostosowana, że można ją wykonywać w każdym wieku. To co charakteryzuje trening Pilates, to fakt, że nie wykonuje się gwałtownych ruchów, dzięki temu z powodzeniem nadają się zarówno dla osób aktywnie trenujących, jak i dopiero rozpoczynających swoją przygodę z ćwiczeniami. Same treningi, to zazwyczaj zestaw treningów trwających nie dłużej, niż półtorej godziny. Każde ćwiczenie z reguły powtarza się 10 razy. Jest to ilość, która nie dopuszcza do przemęczenia organizmu. Kolejny ważny czynnik, to praca oddechu, w tym przepony.

Ciekawostki na temat Pilates

http://e-poduszki.pl/Same metody treningowe zostały opracowane już w latach 20-stych ubiegłego wieku. Treningi Pilates inspirowane są zarówno baletem, ćwiczeniami siłowymi, jak i jogą. Przez wielu krytykowane jako zbyt przeciążające organizm, jednak jeśli wykonuje się je z głową, to mogą się okazać nie tylko bezpieczne, ale i pomocne. Dowód? Istnieją przypadku kontuzji, gdzie nawet sami fizjoterapeuci zalecają tego typu treningi w celu zwalczenia kontuzji.

Maty do ćwiczeń

Jak już wyżej zostało wspomniane treningi Pilates inspirowane są m.in. baletem, w związku z tym wymagają koordynacji ruchowej. Aby ją odpowiednio utrzymać (zwłaszcza na początku) potrzeba solidniej maty do ćwiczeń. Solidnej, czyli takiej, która sprawi, że nie poślizgniemy się na podłożu. Dlatego zanim zdecydujesz się na zakup maty do ćwiczeń zwróć uwagę zarówno na ich elastyczność, jak i materiał z jakich są wykonane. A skoro o materiale mowa, to na rynku głównie mamy dostępne zarówno maty gładkie, jak i chropowate. Choć te drugie w większości przypadków zapewniają lepszą przyczepność, to gładkie są łatwiejsze w czyszczeniu i utrzymaniu, a także przechowywaniu i przewożeniu.

Treningi Pilates – przeciwwskazania

Choć wyżej wspomnieliśmy, że treningi Pilates przeznaczone są dla trenujących w różnym wieku i różnych stopniach zaawansowania, to treningi skonsultować z lekarzem powinny przede wszystkim kobiety w ciąży, osoby po 40 roku życia, cierpiący na problemy związane z układem krążenia, osoby z chorobami układu kostnego i mięśni, osoby, które zbyt długo nie podejmowały się ćwiczeń, mający problem z nadwagą.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline