Dieta Dąbrowskiej – zalety i wady

Aneta Rachwał - Adamczyk Luty 14, 2017 0
Dieta Dąbrowskiej – zalety i wady

Coraz większą popularnością cieszy się obecnie dieta Dąbrowskiej? Czy faktycznie warto ją zastosować? Czy sprawdzi się mają na uwadze potrzeby indywidualnego organizmu? Jakie ma wady i zalety?

Czym jest diet Dąbrowskiej?

Dieta Dąbrowskiej to nic innego, jak program odchudzający składający się z dwóch etapów. Celem diety jest oczyszczenie organizmu z toksyn i przywrócenie organizmowi równowagi wewnętrznej. Okazuje się, że wbrew pozorom nie jest to dieta typowo odchudzająca, ponieważ zrzucone kilogramy są tylko jej efektem ubocznym.

Dieta zakłada post o charakterze leczniczym, w czasie którego spożywamy niewielkie ilości warzyw, owoców. W etapie pierwszym stosujemy oczyszczająca kuracja warzywno-owocowa. Określić go można jako leczniczą głodówkę, która trwa kilkanaście dni. W drugim etapie stosujemy zdrową dietę, czyli przede wszystkim produkty nisko przetworzone, typowe dla naszej szerokości geograficznej.

Dlaczego warto zastosować dietę?

Doktor Ewa Dąbrowska uważa, że organizm może mieć zdolność samoleczenia, jeśli tylko dokładnie go oczyścimy. Usuwamy więc nagromadzone złogi, a jednocześnie pozbywamy się także zalegającej tkanki tłuszczowej. Warzywa i owoce są bardzo bogate w przeciwutleniacze, co sprawia, że wzmacniają procesy naprawcze w organizmie oraz działają oczyszczająco i uzdrawiająco. Dzięki diecie zapobiegniemy nowotworom i innym bardzo groźnym chorobom, ale także pozytywnie wpłyniemy na swoje samopoczucie.

Zalety diety dr Dąbrowskiej

Dieta Dąbrowskiej nie wymaga dyscypliny i nie jest uciążliwa. Posiłki trwają długo, ponieważ rozgryzamy półsurowe produkty, dlatego możemy mieć wrażenie że jemy niemal przez cały czas.

Dieta przeznaczona jest nie tylko dla osób które chcą schudnąć, ale przede wszystkim dla tych,  którzy chcą oczyszczenia organizmu z toksyn i przywrócenie mu wewnętrznej równowagi.

Dietę powinny zastosować osoby:

  • o osłabionej odporności,
  • ze schorzeniami neurologicznymi,
  • z problemami natury hormonalnej,
  • z tzw. zespołem metabolicznym X
  • ze słabym układem immunologicznym

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline