Jak leczyć haluksy?

Marcin Maj 12, 2016 0
Jak leczyć haluksy?

Współczesna medycyna, ma o wiele większe możliwości niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. A wszystko dzięki nowoczesnym sprzętom medycznym, czy też większej wiedzy samych lekarzy. W związku z tym, istnieje większa szansa, na leczenie takich chorób czy defektów, z którymi lekarze kiedyś nie dali by sobie rady.

Jednym z przykładów na to może być coraz bardziej powszechne schorzenie, jakimi są haluksy. Jeszcze kilkadziesiąt lat wstecz, ludzie którzy mieli skrzywiony palec, musieli poddawać się operacji, która nie zawsze się zresztą udawała, a potem, przechodzić długą rehabilitacje. Dzisiaj, sytuacja ta wygląda zupełnie inaczej. Często haluksy, zwłaszcza te wykryte w początkowej fazie, można wyleczyć bez skalpela, co ma oczywiście ogromne znaczenie zarówno dla naszej kondycji psychicznej, jak i fizycznej.

Haluksy – jak je wyleczyć

Jak mówią statystyki lekarzy, na haluksy cierpi coraz więcej osób. Pojawiają się oni w gabinetach lekarskich, ponieważ mają problemy z chodzeniem, zakładaniem obuwia itp. A wszystko to spowodowane jest odkształceniem dużego palca w stopie, który układa się w sposób prostopadły do pozostałych kości. Na szczęście, z haluksami i bólem jaki powodują, możemy dzisiaj sobie poradzić i stosunkowo szybko je wyleczyć. Przede wszystkim musimy obserwować nasze stopy. Jeżeli zauważymy, że coś niepokojącego dzieje się z dużym palcem naszej stopy, natychmiast powinniśmy udać się do lekarza.

Jeżeli prawidłowo zdiagnozuje on problem, może zaproponować nam specjalne wkładki czy nawet obuwie, które po pierwsze zahamuje wykrzywianie się palca, a po drugie może sprawić, że „wróci” on na właściwe miejsce. Natomiast jeżeli do lekarza zgłosimy się za późno i wykrzywienie palca będzie już znaczne, nieodzowna w takim przypadku stanie się operacja. Na całe szczęście, nie jest ona zbyt skomplikowana i można ją wykonać stosunkowo szybko. Po zabiegu, następuje proces rehabilitacji, który trwa zazwyczaj kilka tygodni. W tym czasie chodzimy w specjalnych wkładkach, możemy brać masaże czy specjalne kąpiele.  Po okresie rehablilitacji, po haluksach i po bólu zostaną tylko wspomnienia, a stopa będzie miała właściwy kształt. Można też używać takich aparatów korekcyjnych jak ten http://wyleczhaluksy.pl/

Haluksy – lepiej zapobiegać niż leczyć

Podobnie jak w przypadku większości chorób czy schorzeń, o wiele łatwiejszym sposobem na ich uniknięcie, jest profilaktyka, która sprawi, że nie będziemy mieć żadnych problemów. Podobnie wygląda sprawa, jeśli chodzi o haluksy. Ponieważ występują one częściej u tych osób, które mają „stojącą” pracę, chodzą w butach na wysokich obcasach, czy też w butach o zbyt ciasnych szpicach, należy robić wszystko, aby nasza stopa miała jak największy komfort i nie została przemęczona.

Ogromne znaczenie ma tu obuwie. Powinno ono być wygodne, powinno mieć prawidłowy rozmiar, a przede wszystkim, nie powinno mieć wysokich obcasów. Nie jest to może zbyt dobra wiadomość dla kobiet, które uwielbiają buty na wysokim obcasie, ale jeżeli nie chcą one mieć problemów z haluksami, to niestety trzeba się takich butów pozbyć. Powinniśmy też jak najbardziej ograniczyć przebywanie w pozycji stojącej, w której to nasze stopy „pracują” najwięcej i w związku z tym istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia tego schorzenia.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline