Jak pokonać kleszcze?

Aneta Rachwał - Adamczyk Czerwiec 7, 2017 0
Jak pokonać kleszcze?

Kleszcze są owadami, które są szczególnie niebezpieczne dla ludzi oraz dla zwierząt, zwłaszcza tych domowych. Oczywiście nie każdy kleszcz jest zagrożeniem, ale my nie wiemy przecież tego, który będzie zarażony groźnymi bakteriami, a który nie będzie. Tym samym mówimy o powszechnym zagrożeniu, które istnieje.

Nosiciele groźnych chorób

Kleszcze są nosicielami tak groźnych chorób jak borelioza oraz odkleszczowe zapalenie opon mózgowych. To bardzo groźne choroby, które są trudne w leczeniu i mogą prowadzić nawet do śmierci. Jak zatem się chronić? Z pewnością nie jest możliwe wytępienie tych zwierząt ze środowiska, ponieważ jest ich nazbyt wiele, a poza tym mieszkają one tak naprawdę w pobliżu ludzkich osiedli. Niektórzy sądzą, że kleszcze to tylko las, ale to błędne myślenie. Tak naprawdę owe kleszcze usadawiają się w trawach i w krzewach na wysokości do jednego metra i tam czekają na swoją ofiarę, tam czekają na swojego nosiciela.

Jak możemy się chronić? Czy należy unikać spacerów po lasach, łąkach i polach? Oczywiście, że nie.  Aby maksymalnie ograniczyć możliwość zachorowania na którąś z wyżej wymienionych chorób, powinniśmy zastosować się do poniższych reguł. Mowa jest mianowicie o tym, aby po każdym spacerze dokładnie przyjrzeć się swojemu ciału, a dobrze jest również wziąć prysznic. Jak najbardziej przed wyjściem na spacer warto spryskać się określonym środkiem odstraszającym kleszcze, co w pewnym zakresie da nam ochronę przed tymi insektami.

Zbadaj kleszcza!

Ponadto również będziemy chcieli wskazać na to, iż w sytuacji, gdy kleszcz nas ukąsi, warto nie tylko go szybko wyciągnąć, ale ponadto również warto wziąć tego kleszcza i zanieść do laboratorium. To pozwoli nam mieć pewność czy ów kleszcze był zarażony i czy mógł nas samych zarazić groźnymi chorobami. De facto nie ma lepszych sposobów na właściwą ochronę przed kleszczami jak dokładna obserwacja, jak stosowanie różnych sprayów, różnych produktów chroniących. Nie należy tego bagatelizować, ponieważ owe choroby są bardzo poważne.

 

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline