Jak uniknąć wiosennych infekcji?

Aneta Rachwał - Adamczyk Czerwiec 6, 2015 0
Jak uniknąć wiosennych infekcji?

Wiosna jest porą roku, kiedy łapie się najwięcej infekcji dróg oddechowych. Nie jest to spowodowane tym, że ośmieleni większą ilością słońca oraz trochę cieplejszą aurą większość osób pozbywa się cieplejszego ubrania, czapki oraz szalików. Zapomina się, że pogoda wiosenna jest zdradliwa i za cieplejszymi chwilami przychodzą chłodniejsze podmuchy wiatru, co wychładza zbyt lekko chroniony organizm. Jeśli do tego doliczyć dość spore wahania temperatury, to ma się jedną z podstawowych przyczyn wiosennych infekcji górnych dróg oddechowych. Generalnie nie ma lekarstwa na przeziębienia. Tak naprawdę przyjmując lekarstwa leczy się wyłącznie jego objawy takie jak gorączka, czy też katar. Warto, więc stosować profilaktykę by zapobiec wiosennej infekcji.

Domowe sposoby

W fachowej prasie oraz przeróżnych poradnikach domowych można spotkać kilka sposobów na uniknięcie zachorowania w okresie wiosennym. Pierwszym sposobem jest ubieranie się na cebulkę. Przegrzanie organizmu i jego zbytnie wychłodzenie jest najczęstszą przyczyną zachorowania w tym okresie.. Wiosną bywają chwile, kiedy naprawdę jest ciepło i można się spocić, jeśli się jest zbyt ciepło ubranym. Większość wówczas odpina wierzchnie ubrania i chłodny wiatr robi swoje. Ubieranie się warstwami może temu zapobiec. Po zimie organizm jest nieco osłabiony. Brakuje mu witamin. Warto, więc dostarczyć brakujących mikroelementów. Jednak nie ma mowy tu o suplementach diety, ale o zdrowym odżywianiu pełnym warzyw i owoców, które są źródłem witamin.

Istotne źródło witamin

Nie można również zapominać o rybach, które dostarczają niezbędne dla organizmu kwasy Omega 3 oraz 6. Trzeba pamiętać, ze odpowiednie odżywianie, to nie tylko sposób na uzupełnienie mikroelementów, ale również przyczyni się do utrzymania odpowiedniej sylwetki, co nie jest bez znaczenia. Warto również wzmocnić odporność organizmu wykorzystując naturalne i sprawdzone babcine metody. Herbatki malinowe, nalewki różnego rodzaju, mogą sprawić, że organizm będzie miał więcej siły na obronę przed wirusami oraz bakteriami, które mogą ze zdwojoną siłą nasz organizm.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline