Lato 2017? Zaplanuj formę już dziś!

Michał Wrzesień 12, 2016 0
Lato 2017? Zaplanuj formę już dziś!

Powoli żegnamy już tegoroczne lato, upatrując ku zmianie garderoby na kolekcję jesienno-zimową. Wielu z Was z pewnością nie udało się osiągnąć wymarzonej formy „na lato”. Czy zadaliście sobie podstawowe pytanie – dlaczego? Znam odpowiedź większości z Was – brak czasu. Zabiegani wokół pracy oraz obowiązków domowych, bardzo często nie radzimy sobie z założeniami nakreślonymi na 2-3 miesiące przed upragnionym urlopem. To główny i najczęściej podawany przez Was powód niepowodzeń. Mam na to radę – budowę formy na lato 2017 zacznijcie już dziś!

Planowanie to podstawa

Na dzień dzisiejszy mamy miesiąc wrzesień 2016r. Do czerwca przyszłego roku pozostało niemal 10 pełnych miesięcy. Te dziesięć miesięcy możesz przeznaczyć na szlifowanie własnej formy. Podstawą do tego powinien być jasny i klarowny plan działania. Plan zawierający jasno i precyzyjnie określone założenia, które w ciągu 10 miesięcy będziecie musieli spełniać. Przy planowaniu należy uwzględnić to, że im dalej tym trudniej. O wiele łatwiej na początku pozbyć się pierwszych kilogramów, niż walczyć z tymi ostatnimi.

Małe cele = małe nagrody

Bardzo dobrą metodą, która pozwala nam cały czas iść naprzód jest metoda „kija i marchewki”. W praktyce oznacza to tyle, co nagradzanie siebie samego za realizację małych założeń. Nie stawiajmy z miejsca tak odległych założeń jak np. „redukcja 20kg nadwagi”. Sama ilość kilogramów do zrzucenia z miejsca odrzuca wielu z Was. O wiele lepiej 20kg podzielić na kilka cztery etapy po pięć kilogramów. Po realizacji każdego z etapów warto nagrodzić siebie np. małym upominkiem lub wyjściem do kina. To bardzo prosty, ale piekielnie skuteczny sposób.

Podsumowanie

Urlop w przyszłym roku może wydawać się wydarzeniem tak odległym, że de facto nie warto o nim myśleć. Nic bardziej mylnego. Przy odpowiednim planie i samozaparciu w realizacji kolejnych założeń, możesz o wiele łatwiej i skuteczniej zdobyć upragnioną formę, niż w przypadku podjęcia walki na ostatnie 2-3 miesiące. W związku z powyższym, ruszamy z cyklem artykułów poświęconych dla osób chcących redukować zbędne kilogramy. Pamiętajcie, że ten portal to skarbnica fit wiedzy.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline