Nagrywaj swoje sportowe wyczyny w 4K!

Bartek M. Kwiecień 24, 2017 0
Nagrywaj swoje sportowe wyczyny w 4K!


W kategorii kamer sportowych do wyboru mamy obecnie wiele różnych modeli. Aktualnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się kamery 4K, które zapewniają bardzo wysoką rozdzielczość dla uchwycenia wyjątkowych detali.

Kamery sportowe wybierane są przez sporo osób chcących zapisywać swoje wyczyny. Wybierane są przez jeżdżących na rowerach i motocyklach, amatorów górskich wędrówek, a także sportów ekstremalnych, na przykład wspinaczki czy skoków spadochronowych. Sklepy prezentują obecnie szeroką gamę różnorodnych modeli kamer dla sportowców. Wobec tego często pojawia się pytanie – jaki model warto wziąć pod uwagę?

Jeszcze jakiś czas temu jedynym producentem oferującym kamery sportowe było GoPro. Teraz jednak do dyspozycji mamy znacznie więcej marek, które mogą pochwalić się świetnymi parametrami technicznymi.

Jak wybrać dobrą kamerę sportową 4K?

Rozdzielczość to 3840 × 2160 pikseli, dlatego jest to czterokrotnie lepszy wynik od powszechnie stosowanej obecnie rozdzielczości Full-HD. Powinniśmy jednak wiedzieć, że nie każda kamera sportowa w 4K jest taka w rzeczywistości. Możemy spotkać się też z kamerami, które reklamowane są jako 4K, ale tak naprawdę nie nagrywają w tej rozdzielczości, a obraz jest sztucznie „rozciągany” dając gorszy efekt wizualny. Jest to tak zwana interpolacja. Warto więc zwrócić uwagę, w jakiej rozdzielczości pracuje dana kamera. Warto też wskazać, że w 4K zwykle nie nakręcimy płynnego filmu z 60 klatkami – aktualnie to zwykle 25-30 klatek na sekundę.

Gdy chodzi o pozostałe parametry, wszystko zależy od naszych potrzeb. Dobry obiekty i matryca to podstawa, nasza kamera sportowa 4K powinna również zapewniać dobrą jakość dźwięku – plusem będzie możliwość podłączenia zewnętrznego mikrofonu. Droższe modele wyposażone są też w zaawansowaną elektroniczną stabilizację obrazu, 3-osiowe żyroskopy i akcelerometry, które pozwalają na uzyskanie świetnych rezultatów. Zwróćmy też uwagę na to, czy w zestawie znajduje się obudowa wodoodporna, która pozwoli nam na nagrywanie w trudnych warunkach oraz pod wodą.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline