Czy należy pić wodę?

Aneta Rachwał - Adamczyk Luty 22, 2018 Możliwość komentowania Czy należy pić wodę? została wyłączona
Czy należy pić wodę?

Mówi się powszechnie o tym, że każdy z nas powinien wypijać każdego dnia około dwóch litrów wody. Oczywiście można się pod tym poniekąd podpisać, ale nie do końca. Mówiąc bowiem o wypijanych płynach, będziemy wskazywać na inne napoje jako bardzo korzystne. Wypijając dwa litry wody każdego dnia, a przy tym wypijając także inne rodzaje płynów, tak naprawdę działamy sobie na szkodę. Dlaczego?

Woda w trosce o organizm

Powodem tego jest fakt, że w ten sposób nadmiernie nadwyrężamy funkcje naszych nerek. Nie są w stanie one „przerobić” takiej ilości płynów, a tym samym funkcja naszych nerek może ulec pewnemu upośledzeniu. Woda mineralna jest zdrowa, aczkolwiek musimy również zaznaczyć, że nadmiar pewnych minerałów także może okazać się dla naszego organizmu, dla naszego zdrowia bardzo niekorzystna.

Tym samym sięganie tylko po wodę lub też głównie po wodę nie jest dobre. Poza tym ilość dwóch litrów nie będzie adekwatna do naszego dziennego zapotrzebowania. Każdy z nas ma nieco inne zapotrzebowanie na płyny i jest ono uzależnione od wielu różnych czynników. Będziemy mówili w tym miejscu o płci, wieku, od trybu życia, od wykonywanej pracy, od wykonywanego wysiłku. Poza tym lepiej jest urozmaicać płyny, które znajdują się w naszym rozkładzie dnia, w naszej diecie. Warto jest pić herbatki owocowe, inne rodzaje herbatek, jak najbardziej warto jest postawić na soki owocowe, w tym głównie mowa jest o sokach świeżo wypijanych.

Ile wody pić

Musimy także pamiętać, że w różnych potrawach mamy do czynienia z pewną ilością wody, a zatem również i to powinniśmy mieć na naszej uwadze. Sztywne stosowanie się do tego, że powinniśmy wypijać dwa litry wody każdego dnia jest błędem i na pewno nie przyczyni się do utrzymania naszego zdrowia na dobrym poziomie. W tym względzie potrzeba jest zachowania zdrowego umiaru, potrzeba jest przekalkulowania tego, ile potrzebuje nasz organizm i dzięki temu będziemy wiedzieli, ile płynów powinien każdy z nas wypijać w ciągu każdego dnia. Oczywiście słodkie napoje czy też kawa to płyny, których nie powinno być wcale lub w ograniczonych ilościach.

Comments are closed.

Inline
Inline