Dlaczego nie chudnę?

Michał Czerwiec 27, 2016 0
Dlaczego nie chudnę?





Lato rozpoczęło się na dobre – zarówno w kalendarzu, jak i na zewnątrz. Być może była już sposobność, aby pochwalić się efektami ćwiczeń oraz diety na plaży czy wśród znajomych na grillu. Co jeśli nadal nie jesteście zadowoleni ze swoich efektów, a waga nadal stoi w miejscu? Dlaczego proces redukcji nie idzie po Waszej myśli? Zapraszam do lektury.

Nieprawidłowa podaż kalorii oraz makroskładników

Najczęściej popełnianym błędem u osób na redukcji jest zła podaż kalorii oraz makroskładników. W swoich artykułach wyjaśniałem już, na co zwrócić uwagę w trakcie liczenia tych wartości. Bądź, co bądź błędna podaż kalorii oraz zły udział makroskładników potrafi w skuteczny sposób zahamować postępy redukcji. Należy dodać, że na odpowiednią podaż składa się tak wiele czynników, że bardzo często ich prawidłowe wyliczenia graniczy z cudem. Pamiętajcie, że właściwe wartości możecie z powodzeniem wypracować metodą prób i błędów.

Przesadna ilość cardio

Kolejnym błędem jest rozpoczęcie redukcji z sporą ilością treningu cardio. Jak zdążyłem zaobserwować, u wielu osób istnieje przekonanie, że im większa ilość treningu cardio = lepsze i szybsze efekty. Nic bardziej mylnego! Nieodpowiednia ilość treningu cardio = gwarantowana stagnacja. I tak zamiast lepszych rezultatów, męczycie się bardziej i dłużej, zaś efektów jak nie było tak nie ma. Pamiętajcie zatem, aby rozsądnie dawkować cardio – na sam początek w zupełności wystarczą dwie sesje w ciągu tygodnia po 20-25 minut.

Śmieciowe przekąski

Wracając do tematyki diety pragnę oświadczyć Wam, to co dla większości nadal nie jest oczywiste. Redukując, wyrzucamy z diety wszelkie przekąski, które w swym składzie zawierają praktycznie sam cukier prosty (batoniki, drożdżówki, pączki itp.), a ponadto te, które popularnie nazywamy fast-foodami. Odnosząc się do tematyki cukru – zapraszam do lektury artykułu, który ostatnio popełniłem: http://fitness-inspiracje.pl/cukier-wrog-twojej-sylwetki/. Nawiązując do tematu fast-foodów. Po pierwsze – ogromna ilość kalorii. Po drugie – niska jakość, patrząc przez pryzmat wartości odżywczych. Po trzecie – ogromna ilość sodu, który w nadmiarze zatrzymuje wodę w organizmie i negatywnie wpływa na gospodarkę wodną naszego organizmu.

Brak cierpliwości

Prawidłowa redukcja zbędnych kilogramów powinna przebiegać w sposób kontrolowany, a przede wszystkim zdrowy. Mowa tu o rezultatach rzędu 0,5 – 1kg utraty masy ciała na tydzień. Należy pamiętać, że na samym początku redukcji, cyfry na wadze spadają nam o wiele szybciej, niż w późniejszym jej okresie. Waga to nie jedyny wyznacznik – dla zdrowia psychicznego warto ważyć się co tydzień lub nawet dwa, a za wyznacznik dobrej redukcji przyjąć jeszcze ilość tkanki tłuszczowej oraz dokonywać pomiarów partii ciała.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline