Groźny ból w klatce piersiowej

Marcin Sierpień 8, 2017 0
Groźny ból w klatce piersiowej

Niemal zawsze ból w klatce piersiowej kojarzy nam się z sercem, a często pierwsza myśl, jaka nam przychodzi do głowy, jest związana z tym, iż mamy do czynienia z zawałem serca. Bólu w klatce piersiowej nie należy lekceważyć, jednak w większości przypadków nie jest to zawał serca. Co zatem może oznaczać ów ból? Ogólnie rzecz ujmując powiemy, że:

  • w odniesieniu do osób młodych możemy mówić o pewnego rodzaju przetrenowaniu, o urazach, o stresie,
  • w odniesieniu do osób starszych ból ten może mieć związek z infekcją, z chorobą zwyrodnieniową stawów lub z kręgosłupem.

Mówimy jednakże o bólach pojawiających się w lewej części klatki piersiowej, czyli tam, gdzie mamy umiejscowione nasze serce. Poza sercem w tym miejscu mamy obecne płuca, tchawicę, opłucną oraz przełyk i to właśnie te organy mogą dawać nam znak, że coś jest nie w porządku.

Ból związany z przeziębieniem

kamagra sklepKażdego z nas dotyka taki problem, jakim jest przeziębienie. Jednym z jego objawów może być właśnie ból w klatce piersiowej. To bardzo ważne, aby mieć tego świadomość. Zazwyczaj wskazując na bezpośrednią przyczynę wystąpienia takiego bólu, będziemy wskazywali na suchy i męczący kaszel. Powoduje on mikrourazy włókien mięśniowych, a my mamy wrażenie, że czasem nam rozrywa klatkę piersiową. Odpoczynek, wygrzanie się, zażycie odpowiedniego syropu powinno pomóc nie tylko na kaszel, na gorączkę, ale także może spowodować, iż ów ból ustąpi.

Stres powodem bólu w klatce piersiowej

Oczywiście można powiedzieć, że bardzo długo utrzymujący się stres może w pewnym stopniu przyczynić się do różnych chorób serca, ale także powiemy, że pośpiech, poddawanie się różnym naciskom, stres, napięcia powodują, że będziemy odczuwać bóle w klatce piersiowej. Zazwyczaj jednocześnie mówimy również o drżeniu rąk oraz o niemożności nabrania powietrza. To jednakże nie chodzi o serce, a raczej jest to związane z niedoborami magnezu i w tym kierunku musimy działać, aby móc mówić o załagodzeniu sytuacji.

Problemy z kręgosłupem

Kolejnym z aspektów są problemy z kręgosłupem. Z tym zjawiskiem boryka się obecnie bardzo wiele osób, a jednym z objawów towarzyszących może być właśnie ból w okolicy klatki piersiowej. Zatem nie idziemy od razu do kardiologa, ale warto wykonać zdjęcie Rtg kręgosłupa i udać się do rehabilitanta.

Przejadanie się

Element, na który być może większość z nas nie zwróci swojej uwagi. To właśnie nadmierna ilość spożywanych posiłków powoduje, że możemy odczuwać pewne bóle w okolicy klatki piersiowej. Wynika to z faktu, iż po zjedzeniu nadmiernej ilości jedzenia, nasz żołądek naciska na przeponę, a tak rozkurczając się, naciska na inne elementy, a to powoduje uczucie bólu.

Bólu w klatce piersiowej nie należy lekceważyć

Wskazaliśmy na różne możliwe przyczyny występowania bólu w klatce piersiowej i większość tych sytuacji nie jest związana bezpośrednio z zawałem serca. Niemniej jednak należy podkreślić to, że tego typu bóli na pewno nie wolno lekceważyć, nie wolno przechodzić wobec nich na porządek dzienny. W pewnym momencie ból w klatce piersiowej może faktycznie oznaczać zawał serca.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline