Jak wybrać strój do ćwiczeń?

Aneta Rachwał - Adamczyk Wrzesień 3, 2014 0
Jak wybrać strój do ćwiczeń?

Jeżeli mamy zamiar rozpocząć trening z całą pewnością powinniśmy nie tylko zastanowić się nad zestawem adekwatnych ćwiczeń, ale także wybrać adekwatny strój, który to będzie idealny na siłownię, czy też na trening w sali fitness. Oczywiście, świetnie sprawdza się dres, ale szczególnie zadbać należy o odpowiednie obuwie, a także w przypadku kobiet o sportowy biustonosz. Jak więc ubrać się na siłownię?

 Jak wybrać buty do ćwiczeń?

Bardzo dużą wagę trzeba przyłożyć do wyboru adekwatnego obuwia, jeżeli mamy zamiar zacząć treningi. Naturalnie na rynku mamy wiele firm, które zajmują się produkowaniem obuwia, dlatego też istotne jest wybranie adekwatnego modelu. Najważniejsze jest to, aby wybrany przez nas typ obuwia był adekwatny do aktywności fizycznej, jaką mamy zamiar wykonywać, a tym samym był nie tylko wygodny, ale zapewniał nam bezpieczeństwo. Buty sportowe posiadają wbudowane w obrębię podeszwy poduszki amortyzacyjne, dzięki czemu są wstanie złagodzić wstrząsy. Dodatkowo są stworzone z przewiewnych materiałów oraz zapobiegają poślizgnięciom.

Wybierając buty do ćwiczeń warto także zastanowić się nad ich wysokości, albowiem te modele, które sięgają poza kostkę usztywniają stawy, oraz zapewniają większy poziom bezpieczeństwa. Istotny w doborze obuwia jest także rozmiar, ponieważ nie może być on ani zbyt mały, ani też zbyt duży. Jeśli buty są wąskie borykamy się z problemem otarć, lecz zbyt luźne powodują ryzyko kontuzji stawu skokowego.

Bielizna do ćwiczeń

Najczęściej w czasie treningu nie przywiązujemy wagę do bielizny, jednakże jest to błędne podejście, ponieważ jest ona tak samo ważna jak odpowiednio wybrane obuwie. Każda z Pań powinna, więc zainwestować w adekwatny model biustonosza sportowego, ponieważ zwykły krój, posiadający kokardki, czy też haftki sprawia, że mogą w czasie ćwiczeń pojawić się otarcia . Kiedy więc kupujemy idealny biustonosz sportowy powinniśmy zastosować kilka zasad:

  • Gumka pod biustonoszem musi przylegać do ciała, warto także zdecydować się na mniejszy model, ponieważ ulegnie on rozciągnięciu
  • Istotne jest także zapięcie, które nie powinno ocierać ciała
  • Warto zwrócić także uwagę na ramiona, które im szersze tym są bardziej wygodne.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline