Joanna Jędrzejczyk – Mistrzyni UFC z Polski

Michał Maj 20, 2016 0
Joanna Jędrzejczyk – Mistrzyni UFC z Polski

Co jakiś czas staram się Wam przybliżyć sylwetki osób, które swym działaniem są inspirujące. Jestem dumny, że kolejną taką osobą może być osoba z Polski. Jeśli dodam, że jest to kobieta, która jako pierwsza sięgnęła po najwyższy pas w federacji UFC, jestem jeszcze bardziej dumny. Mowa tu oczywiście o Joannie Jędrzejczyk – polskiej zawodniczce MMA (z ang. mixed martial arts).

O Joannie słów kilka…

Joanna Jędrzejczyk urodziła się 18 sierpnia 1987r. w Olsztynie. Starty w MMA  rozpoczęła w roku 2012. Specjalizuje się w kick-boxingu oraz tajskim boksie. Od tego czasu w 11 walkach odniosła 11 zwycięstw, w tym 4 przez nokauty, 1 przez poddanie oraz 6 decyzją sędziów. Joanna mierzy 168cm przy 57kg wagi. Aktualnie występuje w najbardziej prestiżowej federacji MMA na świecie – UFC, w wadze słomkowej.

Mistrzostwo UFC

Stosunkowo szybko, bo już 26.07.2014r. zadebiutowała w UFC w wygranej walce z Julianą Limą. Następnie w eliminacjach o pas mistrzowski wywalczyła sobie prawo do walki o pas UFC w wadze słomkowej. Dnia 14.03.2015r. w walce przeciwko zawodniczce z USA Carlie Esparzie znokautowała ją pięściami, wygrywając jednocześnie pas mistrzowski federacji UFC. Od tej pory dwukrotnie broniła wywalczona tytuł. Kolejna walka o obronę tytułu zaplanowana jest na 08.07.2016r. w Las Vegas. Pozostaje wierzyć, że Joanna po raz kolejny pokona zawodniczkę z Brazylii Claudię Gadelha.

Aktualnie Joanna Jędrzejczyk została sklasyfikowana m.in. przez portal Sherdog.com jako zawodniczka numer 1 na świecie. Ponadto, Joanna wystąpi w telewizyjnym show „The Ultimate Fighter” jako jedna z trenerek. Nie sposób przyznać, że jak na młody wiek Joanny, jej osiągnięcia są imponujące. Zapraszam do śledzenia mediów społecznościowych Joanny, do których linki podałem niżej.

Przydatne linki:

Joanna Jędrzejczyk na Instagram: https://www.instagram.com/joannajedrzejczyk/

Joanna Jędrzejczyk na Facebook: https://www.facebook.com/joanna.jedrzejczyk/

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline