Metoda na głoda?

Michał Styczeń 24, 2015 0
Metoda na głoda?

Jednym z problemów osób rozpoczynających swój dietetyczny reżim jest głód. Z powodu ograniczenia ilości jedzenia, organizm przyzwyczajony do ciągłej podaży kalorii wręcz błaga o dodatkową porcję. Jak sobie z nim radzić? Czy istnieją sposoby na stłumienie głodu? O tym w artykule.

Zacznijmy od początku. Głód inaczej nazywany łaknieniem to naturalny stan fizjologiczny człowieka, podczas którego organizm domaga się porcji pożywienia, z którego może czerpać ważne dla niego białka, tłuszcze, węglowodany oraz inne. Jeśli spożywając około 4000 kalorii, w sposób nagły przerzucimy się na dietę 2000kcal, to naturalnym jest, że organizm będzie domagał się kolejnej porcji pożywienia, a my będziemy wiecznie głodni.

Jak się już z pewnością domyślacie, jednym ze sposobów jest umiarkowane przejście z diety wysokokalorycznej na dietę o obniżonej ilości kalorii. Proces ten nie powinien odbywać się z dnia na dzień, lecz winien być rozłożony w czasie – polecam artykuł nt. reverse diet na portalu fitness-inspiracje.pl. Pamiętajcie, takie rzeczy powinny być rozłożone w czasie – przejście z dnia na dzień nie przyniesie Wam żadnych pozytywnych rezultatów, oprócz… okropnego głodu.

Nie da się ukryć, że przez jakiś czas, pomimo stopniowego przejścia uczucie głodu i tak będzie Wam towarzyszyć. Kluczowym w tym momencie jest spożycie odpowiednich produktów, które nie tylko nasycą Wasz organizm, ale i również dadzą mu solidnego kopa w postaci witamin i minerałów. Mowa tu oczywiście o warzywach. Warzywa to idealne przekąski w momencie napadu głodu. Potrafią skutecznie stłumić głód, a przy tym korzystnie wpływają na nasze zdrowie.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline