W jaki sposób zmobilizować się do treningu?

Bartek M. Listopad 2, 2017 Możliwość komentowania W jaki sposób zmobilizować się do treningu? została wyłączona
W jaki sposób zmobilizować się do treningu?


Początkowy zapał minął, a Ty coraz ciężej mobilizujesz się do wyjścia na trening? Jeśli chcesz wytrwać w swoich postanowieniach, to koniecznie musisz się zmotywować. W jaki sposób naładować baterie przed kolejną sesją treningową? Zapraszamy do lektury.

Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać

Przede wszystkim musisz poszukać wewnątrz siebie odpowiedzi na pytanie: dlaczego Twój zapał zanikł? Dowiedz się, skąd bierze się przyczyna Twojej obecnej awersji do ćwiczeń. Na pewno dobrze pamiętasz czasy, w których na każdy trening latałeś(aś) na skrzydłach. Częstą przyczyną rezygnacji z treningów jest brak widocznych efektów i treningowa monotonia. Pamiętaj, że na każdą z tych bolączek istnieje co najmniej sto różnych sposobów. Poniżej prezentujemy Ci kilka sposobów, by trening znów zaczął cieszyć.

Trening musi sprawiać Ci radość

Stawiaj sobie wyzwania

Najlepszą metodą na trzymanie się treningowych planów i wytrwanie w postanowieniach, jest stawianie sobie REALNYCH celów do osiągnięcia – np. schudnięcia jednego kilograma w kolejnym tygodniu, wydłużenia czasu sprintu na bieżni o 15 sekund, lub podniesienie kilku dodatkowych kilogramów na ławce płaskiej. Stawiaj sobie realne wyzwania i czerp satysfakcję z przekraczania własnych barier. Uważaj: to wciąga!

Urozmaicaj treningi

Nikt z nas nie lubi monotonii, a to właśnie ona jest częstą przyczyną słabych i niewydajnych treningów, a co za tym idzie – utratą motywacji. Twoje obecne treningi Cię nużą? Zmień plan treningowy. Dodaj do ćwiczeń nieco więcej urozmaiceń: zacznij biegać na łonie natury zamiast na siłowni, zmień chwyty podczas wyciskania, zamień ławkę płaską na skośną, zamiast brzuszków zacznij robić tzw. „Allachy”. Zaatakuj mięśnie pod innym kątem i daj im bodziec do wzrostu. Kiedy ostatni raz czułeś(aś) w mięśniach uzależniający potreningowy ból?

Spraw sobie jakiś gadżet

Smartwatch z pomiarem tętna? Mobilna aplikacja prezentująca osiągane przez Ciebie wyniki? A może stylowa opaska na rękę lub przykuwające uwagę legginsy? Każdy z nas uwielbia zakupy, a zakup gadżetów związanych z treningami pozwoli skojarzyć nam je z czymś jeszcze przyjemniejszym. Skorzystaj z nowych dodatków i oszukaj nieco swój umysł.

Zmniejsz intensywność

Jesteś na siłowni codziennym bywalcem, a treningi zajmują Ci parę godzin? To znak, że Twój trening jest nieefektywny, a Ty męczysz się na próżno. Pamiętaj, że dobry i wydajny trening powinien trwać około godziny, a sesja treningowa nie powinna wyciskać z Ciebie całej życiowej energii. Mięśnie rozwijają swoje włókna w fazie odpoczynku. Na treningu wystarczy dać im odpowiedni bodziec do wzrostu. Nie katuj ich, bo wizja sześciopaka lub muskularnych ramion zacznie się oddalać coraz bardziej. Być może Twoją niechęć powodują zbyt obciążające treningi? Zweryfikuj swój plan ćwiczeniowy oraz czas, jaki poświęcasz na treningi. Trenuj mądrze, nie ciężko, a wszystko powinno przynieść wyczekiwane efekty.

Chcesz poznać więcej sposobów na mobilizację do ćwiczeń? Koniecznie sprawdź artykuł: https://blog.oshopping.pl/zmotywowac-sie-cwiczen/.

Comments are closed.

Inline
Inline