Taśma do podciągania

Marcin Styczeń 26, 2017 0
Taśma do podciągania

W ostatnich latach powstało tyle metod treningowych, że często trudno dobrać odpowiedni dla siebie. A tylko odpowiedni dobór treningów może spowodować, że zaczniemy odczuwać pozytywne zmiany. Dobry trening, to również taki w którym zaangażowane są wszystkie mięśnie naszego ciała. Warto również w czasie ćwiczeń wspomóc się odpowiednimi akcesoriami. W związku z tym przyjrzymy się nieco bliżej taśmie do podciągania.

Co to jest i jak dobrać?

Taśma do podciągania przede wszystkim zapewnia doskonałą koordynacje ruchową. Utrzymuje stabilizacje mięśni na których chcemy się skoncentrować. Tego typu taśmy nadają się praktycznie do każdego rodzaju ćwiczeń. Co więcej może być również dodatkowym elementem rehabilitacyjnym na przykład po zabiegu chirurgicznym. W przypadku taśm do podciągania ważne jest, aby uaktywniły one wszystkie partie ciała, dlatego warto kupić nie pojedyncze sztuki, a całe zestawy, gdyż każda taśma może być przeznaczona do innej części ciała.

Jeśli chodzi o taśmy do podciągania, to ważny jest tak zwany opór, który dobiera się przede wszystkim do wagi trenującego. Sam opór może być rozróżniany za pomocą kolorów, gdzie przykładowo czerwony może oznaczać opór mocny, zielony lekki, żółty silny, a czarny bardzo silny. Istotne również, aby taśma zawierała jak najwięcej lateksu, gdyż wtedy jest jeszcze bardziej elastyczna, a to właśnie elastyczność (obok oporu), to najważniejsze cechy taśmy.

Gdzie można kupić?

Taśmy do podciągania można kupić przede wszystkim w sklepach z akcesoriami do fitness. Mamy również wiele firm specjalizujących się w produkcji taśm do podciągania. To co początkowo może delikatnie odstraszać potencjalnego klienta, to ich cena, gdzie jedna sztuka kosztuje minimum kilkadziesiąt złotych. Warto jednak mieć na uwadze uniwersalność tego typu taśm, gdzie dzięki nim możemy zapewnić sobie pełen pakiet treningów – od rozgrzewki, do poszczególnych ćwiczeń, dlatego tego typu taśma, to z pewnością trafna inwestycja.

Zobacz również: http://www.sissel.com.pl/webpage/tasmy-do-cwiczen.html

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline